Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.12.2014

Ziemas brīvdienās lai smeķē latviešu ēdieni

Kulinārais tūrisms – ēdienu un dzērienu baudīšana – uzņem apgriezienus Latvijas laukos. Šogad „Lauku ceļotājs” ir parūpējies, lai ikvienam būtu pieejama informācija, kas palīdzēs doties iedvesmoties svētku galdam, doties gardēžu ceļojumā pa Latviju, ieturoties lauku krodziņos un iepērkot gardumus pie vietējiem pārtikas ražotājiem:

Datu bāze ar vairāk kā 400 vietām, kur paēst latviešu ēdienus un nogaršot vietējos ražojumus („Lauku gardumi” un „Krodziņi”)

Latvijas Kulinārā karte. 178 krodziņi, kafejnīcas, restorāni, viesu mājas un citas ēdinātavas ārpus Rīgas. Šeit arī 10 kulināro ceļojumu maršruti: http://www.celotajs.lv/lv/p/view/KulinaraKarte2014

Tradicionāli un mūsdienīgi latviešu ēdieni un dzērieni. Brošūra ietver 30 latviešu ēdienu un dzērienu aprakstus.

Kulinārā karte un tradicionālo ēdienu brošūra dabūjama arī drukas formātā „Lauku ceļotāja” birojā – iedvesmojieties savam svētku mielastam!

Top Baltijas Kulinārais ceļš! – prezentācija Berlīnes izstādē „Zaļā nedēļa”
Lai atceramies, ka latvietim viss gads ir bagāts ar to, kas audzis dārzā, mežā, uz lauka, upēs un jūrā! Garšas ziņā esam konkurētspējīgi un mums ir, ko stāstīt un piedāvāt: pavasarī steidzam urbt bērzu sulas, plūcam skābeņu un nātru jaunos dzinumus spirdzinošai pavasara zupai, mielojamies ar rabarberu maizēm; vasaras kulminācija ir Jāņu siers un putojošais alus – katrs novads un ikviens mazs miests lepojas ar savu brūvējumu un siera meistaru darinājumiem; rudens nāk ar sēņu un ogu vākšanas trakumu, bet ziemā ir cieņā štovētie kāposti ar sātīgām rukša ribiņām un Ziemsvētkos cūkas šņukurs tiek celts galdā goda vietā starp deviņiem ēdieniem. 

Latviešu ēdieni ir aromātiski, veselīgi un īsti, ka siekalas tek. Tieši tādēļ lai top Baltijas Kulinārais ceļš! – apvienojot spēkus ar kaimiņiem apkārt Baltijas jūrai (Igaunija, Lietuva, Somija, Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Vācija un Polija), celsim godā kulinārās tradīcijas un iepazīstināsim ar tām starptautiskajā izstādē „Zaļā Nedēļa” Berlīnē. Ja gadās tur būt – noteikti apmeklējiet Baltijas kulinārā ceļa prezentāciju Messe Berlin izstāžu kompleksā 2015. gada 17. Janvārī, Latvijas stendā, 8.2. hallē! Cienāsim ar mūsu valstu raksturīgākajiem un labākajiem ēdieniem un dzērieniem.


Eva Staltmane
 

  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts