Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.02.2012

Zemnieku kooperatīvam „Trikāta KS” – peļņa

Ar labiem rezultātiem strādājuši arī lielākā daļa no kooperatīva „Trikāta KS” 230 biedriem. Pēc Lauksaimniecības Datu centra (LDC) informācijas, 6 no valstī 25 labāko un ražīgāko ganāmpulku īpašniekiem ir „Trikāta KS” biedri. Izcilus rādītājus sasnieguši: Kokneses novada z/s „Pilsleju” saimnieks un kooperatīva valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs (vidējais izslaukums 11 378 kg no govs gadā); Naukšēnu novada z/s „Sporas” saimnieki Agris un Daiva Vikmaņi (10 809 kg no govs vidēji); Saldus novada z/s „Brūzilas” īpašnieks Vilnis Štencelis (10 285 kg no govs vidēji); Krimuldas novada z/s „Mazlauri” saimnieks Māris Rehtšprehers (10 189 kg no govs); Smiltenes novada z/s „Pauri” saimnieks Jānis Nulle (9 986 kg no govs) un Siguldas novada z/s/ „Jaunveltiņi” saimnieks Gvido Krūmkalns (9 926 kg no govs). Salīdzinājumam – vidējais izslaukums no govs valstī ir 6 128 kg piena.
Kooperatīva „Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs: „Kooperācija ir labākais veids, kā uzlabot saimniekošanas efektivitāti. Lielākā daļa no progresīvākajiem saimniekiem strādā kooperatīvos, kur, sadarbojoties vienam ar otru, mēs nesavtīgi dalāmies zināšanās par labākajām saimniekošanas metodēm. Arī kooperatīva palīdzība biedru apgādē ar precēm un materiāliem ir palīdzējusi zemniekiem strādāt labāk.”
Pārraudzības dati par labākajām saimniecībām novados rāda, ka „Trikātas” biedri ir starp labākajiem daudzos Vidzemes un arī Latgales novados. Tas panākts ar mērķtiecīgu pašu saimnieku darbu, ko dažādā veidā atbalsta arī kooperatīvs. Tā piemēram, aizvadītājā gadā kooperatīvs sniedzis finansiālo palīdzību 38 saimniecībām par kopskaitā 216 613 latiem. Palīdzība sniegta ganāmpulku palielināšanai, fermu modernizācijas projektu īstenošanai, kā arī apgrozāmajiem līdzekļiem. Lielāki vai mazāki modernizācijas pasākumi veikti teju visās kooperatīva biedru saimniecībās, bet vērienīgākie projekti īstenoti Ilūkstes novada saimniecībā „Dubezers”, Alojas novada „Liepiņās”, „Pauķos” un „Apsītēs”, Rēzeknes novada „Tēvzemē”, Salacgrīvas novada „Robežniekos”, kā arī Valmieras novada „Ozolos”.
Kooperatīva „Trikāta KS” direktors un SIA „Trikātas siers” valdes priekšsēdētājs Raimonds Freimanis: „Šogad kooperatīvs turpinās strādāt, lai vēl vairāk veicinātu biedru ganāmpulku ražības pieaugumu. Nodrošināsim preču piegādi zemniekiem par izdevīgām cenām, mērķtiecīgi atjaunosim piena savākšanas autotransporta parku un gādāsim par sekmīgu „Trikātas siera” darbību. Šā gada prioritāte ir SIA „Latvijas piens” piena pārstrādes rūpnīcas pirmās kārtas pabeigšana un ražotnes darbības uzsākšana šā gada pirmajā pusē.”
Paredzams, ka stabilitāte piena tirgū, ļaus nodrošināt arī stabilus ienākumus kooperatīva „Trikāta KS” biedru saimniecībās.
UZZIŅAI: Zemnieku kooperatīvā „Trikāta KS” apvienojušies 320 zemnieku saimniecības no Vidzemes un Latgales novadiem, ieskaitot kooperatīvu „Braslava” un „Sēlpils” biedrus. Šie divi kooperatīvi ir „Trikāta KS” biedri. Vēl 40 saimnieku kooperatīvam pienu nodod, nebūdami tā biedri. Vidējais slaucamo govju skaits ganāmpulkā ir 40. Ik dienas kooperatīvs savāc vidēji 170 - 175 tonnas augstākās kvalitātes piena.
Informāciju sagatavoja
Iveta Tomsone
Kooperatīva „Trikāta KS” un SIA „Latvijas Piens”
Komunikāciju vadītāja
http://www.kooperativstrikata.lv/


 
 
 

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts