Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.04.2011

Zemnieki aicina pilsētniekus pastrādāt laukos

Zemnieki aicina pilsētniekus pastrādāt laukos
Lieldienās pie tirdzniecības centra Spice tiks atklāts ikgadējais Lauku labumu tirdziņš, kur svaigus augstas kvalitātes produktus varēs iegādāties tieši no Latvijas zemniekiem. Tirdziņā no 22. līdz 24. aprīlim pilsētnieki varēs pieteikties zemnieku saimniecībās, iepazīt lauku dzīves romantiku un pastrādāt laukos par vēdera tiesu. Akciju rīko tirdzniecības centrs Spice sadarbībā ar Latvijas Zemnieku federāciju.

Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas vadītāja: „Visi interesenti Lieldienās pie Spices varēs iepazīties ar zemnieku saimniecībām, tur veicamajiem darbiem un atpūtas iespējām. Zemnieki piedāvās pilsētniekiem sajust lauku garšu un parādīt bērniem lauku dzīvi, pretī iegūstot palīdzību lauku darbos.”

Ruta Āboliņa no zemnieku saimniecības Cepļi ir viena no saimniecēm, kas Lieldienās būs pie Spices un vēlas sadarboties ar pilsētniekiem: „Piedāvāju apciemot mūs aveņu laikā jūlijā un uz ābolu ražu septembrī. Tie, kam nav bail no bitēm un ir vēlme iepazīties ar tām tuvāk, var braukt vasarā, jebkurā laikā. Aicinu pilsētniekus braukt nedēļas nogalēs vai darba dienās. Ciemiņi varēs iet īstā lauku pirtī, gulēt istabiņā virs pirtiņas vai teltīs. Esam veselīgas pārtikas piekritēji, ēdam daudz zaļumus, ogas, vasarā aukstās zupas. Ko paši ēdīsim, ar to arī cienāsim viesus. Mēs atrodamies Iecavas novadā un rīdziniekiem, lai baudītu iespēju būt laukos, īpaši tālu nebūs jābrauc.”

Latvijas Zemnieku federācija pie Spices uzburs īstu lauku ainavu, - lauku sētu ar lopiņiem un mājdzīvniekiem - kazlēniem, trušiem, mīlīgiem kucēniem. Apmeklētāji varēs pārbaudīt savas prasmes atpazīt lauku darba rīkus. Latvijas Zemnieku federācijas lauku sētā dziedās tautas dziesmas, apmeklētāji tiks cienāti ar īstu rupjmaizi, medu un piparmētru tēju. 22. un 23. aprīlī bērniem būs iespēja jāt uz ponija un īpaši apmācīta bullēna.

Lauku labumu tirdziņā plašā klāstā varēs iegādāties svaigus un veselīgus, Latvijā audzētus un pārstrādātus produktus – garšaugus, bērzu sulas, olas, sierus un piena produktus, augļus, dārzeņus, ogas un to pārstrādes produktus, zāļu tējas, medu, lauku maizi, gaļu un zivis, kā arī mājās gatavotus konditorejas izstrādājumus un saldējumu.

Lai pie pircējiem nonāktu paši kvalitatīvākie un gardākie produkti, šogad par zemnieku saimniecību un mājražotāju dalību Lauku labumu tirdziņā lēma īpaša ekspertu komisija: Latvijas augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas izpilddirektore Mairita Blūma, dietoloģe Lolita Neimane, t/c Spice nomas projektu vadītāja Olita Mestere un žūrijas priekšsēdētāja – t/k Spice direktore Iveta Lāce. Priekšroka tika dota dalībniekiem, kas piedāvā dabiskus produktus un tradicionālus amatniecības izstrādājumus.

Saskaņā ar žūrijas apstiprināto tirdziņa dalībnieku sarakstu šogad tirdziņā piedalīsies vairāk nekā 25 zemnieku saimniecības un mājražotāji, piemēram: Jaundimdāni, Kalna Smīdes, Jaunkalēji, Laucinieki, Rūķīši, Strēlnieki, Kraujas, Stūri, Lazdiņu sievasmātes gardumi, mājražotāji un individuālie komersanti Jānis Krūze, Jānis Joma, I/k Anete Š, kā arī SIA Steffensen, SIA Serviss DL, maiznīca Liepkalni un citi.

Tirdziņš būs atvērts apmeklētājiem Lieldienās 22., 23. un 24. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 17.00, bet, sākot no 29. aprīļa, tas strādās katru piektdienu no plkst. 13.00 līdz 19.00 un katru sestdienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 līdz pat 30. oktobrim.


Maija Trikule,
Prospero, sabiedrisko attiecību aģentūra

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts