Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

12.01.2015

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: „Ķīna varētu būt tirgus, kur realizēt Latvijas produktus ilgtermiņā”

Pirmdien, 12. janvārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Šanhajas amatpersonām un uzņēmējiem no Ķīnas Tautas Republikas. Šanhajas delegācijas vizītes laikā zemkopības ministrs pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas tirdzniecības jomā.

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Šanhajas amatpersonām un uzņēmējiem pārrunāja Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma „Food Union” interesi eksportēt piena produktus uz Ķīnu, kā arī sadarboties ar Ķīnas uzņēmējiem produktu ražošanā. „Ķīna ir viena no lielākajām Eiropas Savienības tirdzniecības partnerēm, un Latvijai jau tagad ir izveidojusies stabila sadarbība ar šīs valsts uzņēmējiem. 

No Latvijas tiek eksportētas saldētas ogas, galvenokārt, mellenes, kā arī kokmateriāli. Piena pārstrādes uzņēmuma „Food Union” sadarbība ar vienu no lielākajiem Ķīnas pārtikas ražošanas uzņēmumiem „Bright Food” varētu būt apliecinājums tam, ka Ķīna arī turpmāk būs eksporta tirgus, kur realizēt Latvijas produktus ilgtermiņā,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Jau ziņots, ka viens no lielākajiem Ķīnas pārtikas ražošanas uzņēmumiem „Bright Food” ir izrādījis interesi investēt saldējuma un piena produktu uzņēmējdarbībā, kā arī Latvijas lauksaimniecības produktu ražošanā kopumā. Kā zemkopības ministru Jāni Dūklavu informēja Ķīnas vēstnieks Latvijā Jangs Guocjangs (Yang Guoqiang), šobrīd „Bright Food” ir plaša pārtikas grupa, kura aptver mūsdienu lauksaimniecību, pārtikas pārstrādes un ražošanu pilnu ciklu.

2014. gada 10 mēnešos no Latvijas uz Ķīnu tika eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti par kopējo vērtību 5,2 miljoni eiro. 

Galvenais produkts, ko Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes, kā arī citas saldētas ogas. Aizvadītā gada 10 mēnešos šī produktu grupa veidoja 79,6 % jeb 4,2 miljonus eiro no kopējās lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta vērtības. 

Latvijai arī meža nozares tirdzniecības bilance ar Ķīnu ir pozitīva, šīs nozares produktu eksports uz Ķīnu ar katru gadu strauji pieaug. 2014. gada 10 mēnešos eksporta pieaugums ir ievērojams un sasniedz 42,5 miljonus eiro. Uz Ķīnu galvenokārt tiek eksportēti apaļie kokmateriāli, zāģmateriāli un mēbeles.

Viktorija Kalniņa

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts