Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

22.11.2011

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma ar Latvijas Piensaimnieku centrālo savienību pārrunā piena pārstrādātāju aktualitātes un problēmas

Vakar, 21. novembrī zemkopības ministre Laimdota Straujuma tikās ar Latvijas Piensaimnieku centrālo savienību, lai atbildētu uz piena ražotāju jautājumiem un apspriestu piena pārstrādes aktualitātes un problēmas šobrīd, kā arī runātu par šīs nozares attīstības iespējām nākotnē. Zemkopības ministre apliecināja, ka arī 2012. gadā valsts atbalsta programmas par kredītprocentu daļēju dzēšanu paredzētais finansējums tiks saglabāts 2011. gada līmenī un tas attieksies arī uz piena pārstrādes uzņēmumiem. Piena pārstrādes uzņēmumi pauda bažas, ka saskaņā ar esošo normatīvu regulējumu piena pārstrādes uzņēmumi var pretendēt uz Lauku attīstības fonda kredītgarantiju līdz 0,7 miljonu latu apmēram. Laimdota Straujuma norādīja, ka, iespēju robežās šo apjomu varētu pārskatīt.

Atbildot uz Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības rosinājumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) Latvijā ražotiem pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem (pienam, svaigai gaļai, augļiem, dārzeņiem un maizei) zemkopības ministre uzsvēra, ka šobrīd valsts budžeta konsolidācijas dēļ to izdarīt nav iespējams, taču Zemkopības ministrija kopumā šo priekšlikumu atbalsta un tā apspriešanu varētu sākt 2012. gadā. Tāpat uzņēmēji norādīja, ka nepieciešams samazināt pārmaksātās PVN summas atmaksas laiku, lai gan jau pašreiz likumdošana paredz, ka atmaksa tiek veikta viena mēneša laikā pēc nodokļu deklarācijas iesniegšanas, taču atmaksas termiņš pārsniedz pat 60 dienas.

Tāpat uzņēmēji ierosināja transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa atbrīvojumu attiecināt arī piena pārstrādes uzņēmumiem. „Vēl ir jāveic aprēķini par šādu papildus nodokļu atvieglojumu  ieviešanas ietekmi uz valsts budžetu. Piena nozare neapšaubāmi ir viena no prioritārajām nozarēm. Katrā ziņā mana prioritāte ir līdzvērtīgi nosacījumi visiem piena ražošanā un pārstrādē iesaistītajiem,” sacīja zemkopības ministre.

Zemkopības ministre sacīja, ka aktuālos nodokļu jautājumus tuvākā mēneša laikā apspriedīs ar Valsts ieņēmumu dienesta vadību un finanšu ministru. 

Laimdota Straujuma Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības pārstāvjus arī informēja, ka 2012. gadā Zemkopības ministrija 600 tūkstošu latu apjomā turpinās līdzfinansēt skolas piena programmu, kuras mērķauditorija ir bērnudārzu un 1.-4. Klašu audzēkņi.


Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts