Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.06.2012

Zāļu tirgus Rīgā ienāk ar Jāņu zāļu smaržu, lustīgu ielīgošanu un varenu andeli.

 Latviešu saimniekam Jāņi sākas ar Zāļu tirgu. Tad jāceļas ar gaismu, lai paspētu Rīgā tikt laicīgi. Doma laukumā šogad tirgosies  300 amatnieki, Jāņu zāļu, siera, maizes, dārzeņu, zivju un gaļas tirgotāji. Desmitos tirgu svinīgi ieskandinās pūtēju orķestris. Galvenais sierzinis, dejzinis, dziesmzinis un Jāņzinis- aktieris Intars Rešetins, liks dziedāt Līgo dziesmas, mudinās  vaiņagus pīt, lauku labumus garšot  un tirgoties līdz pat vēlai pēcpusdienai. 
Maskačkas spēlmaņi un Hāgenskalna muzikanti izspēlēs šo Zāļu tirgus dienu vasaras saulgriežu skurbumā, lai pēc tirgus, mājup vai ciemā braucot, katram ir ko uzdungot un  kādu jautru dziesmas pantu ko aizvest Jāņu mātei vai saimniekam pašam. Jāņi sākas ar Zāļu tirgu. Tur pats Jānis sapērkas gardumus godiem, viņš tirgū Jāņus sāk svinēt tā prātīgi. Galdā visam, kas ciemiem gādāts, jābūt ar īstu un labu mājas garšu. Pirms saimniece galdā ceļ pīrāgus, gādā putoto alu un sieru, saimnieks uz Zāļu tirgu ved lauku labumus, dancotāji kārtojas tautas deju virknēm dienas garumā, pucējas muzikanti  iemēģinot taures, trompetes klarnetes, trombonus un mežragus.  
Šogad Zāļu tirgū par labu noskaņojumu tirgus placī rūpēsies Profesionālais pūtēju orķestris Rīga, Tautas deju kolektīvi Teiksmiņa, Gatve, Ačkups, Austris, Dancītis, Dzīpariņš un diriģenta Ārija Šķepasta koru grupa, kā arī Bērnu vokālie ansambļi Momo un Magonīte, Senioru koru grupa un folkloras kopa Rij.a

Tur krāsainai Latgales keramikai glazūra podiem un svečturiem būs dzidri zeltaina kā medus un zila kā debess. Tirgus smaržos pēc vasaras un Jāņu siera ar dejām, dziesmām un priecīgas kopā būšanas. Alu, sieru un žāvētu gaļu saimnieks vedīs uz Zāļu tirgu, zemenes un rabarberus no pašu dārza. Arī zvejnieki taisās uz tirgu, lai  pircējiem galdā liktu kūpinātas reņģes, lučus, vimbas, salakas, brekšus, karpas un zandartus. 
Zāļu tirgū pirksim tikai dabiskus pārtikas produktus un amatnieku darinājumus dāvanām, lai var ielīgot Jāņus gods godam, cienājot Jāņa bērnus ar Zāļu tirgus labumiem.
www.kulturasapvieniba.riga.lv                                

 Ilona Brūvere
 

  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts