Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.12.2016

World Class – nevis viens, bet trīs soļi pretī izkoptai bāru kultūrai

2017./2018. gads būs zīmīgs arī ar to, ka Latvija pirmo reizi piedalīsies pasaules lielākajās bārmeņu sacensībās Diageo Wolrd Class. Latvijas bārmeņiem būs iespēja pusgada garumā pilnveidot savas prasmes, un kāds iegūs iespēju sacensties par titulu Bartender of the Year. 

Kopš 2009. gada sacensības Diageo World Class ir palīdzējušas attīstīt kokteiļu kultūru visā pasaulē. Šī projekta mērķis ir izglītot ne tikai bārmeņus, bet arī bāru apmeklētājus. Mums ir augstas prasības pret to, kur, kā un kādu ēdienu mēs baudām, tieši tādiem pašiem standartiem būtu jābūt, arī izvēloties dzērienu.

Lieliem soļiem konkurss ir aptvēris visu Baltijas reģionu – Igaunijā tas tika realizēts jau pagājušajā gadā, bet Lietuvā un Latvijā no šī gada. Visi pretendenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas līdz 31. decembrim var pieteikties vietējām Baltijas mēroga sacensībām, lai jau pavasarī cīnītos par iespēju pārstāvēt Baltijas valstis pasaulē. 

Pusgada garumā bārmeņiem būs iespēja piedalīties semināros, apmācībās un satikties ar nozares ekspertiem no visas pasaules. Programmas mērķis ir iedvesmot bārmeņus, ļaujot tiem pašiem gribēt būt labākiem. Bārmeņiem tā ir iespēja dalīties zināšanās ar citiem amata brāļiem, pretī saņemot vērtīgu, neatsveramu pieredzi. 

Papildus apmācībām katram bārmenim ir arī jāstrādā savā bārā, realizējot tajā speciālo World Class dzērienu karti, kā arī pašam jāizveido divi kokteiļi un reizi mēnesī jāapmeklē apmācības, aktīvi piedaloties. Pieteikšanās – līdz šī gada beigām.

Amata lietpratēji nav vienīgie, kas gūst labumu no dalības konkursā. “Šādas sacensības attīsta dzērienu baudīšanu un bāru kultūru globāli, turklāt no sacensību dalībniekiem tiek gaidīts vairāk nekā tikai dzērienu pagatavošana,” pauž Edgars Elbergs, Diageo Reserve zīmola vēstnesis Latvijā. 
 “Pateicoties World Class, Latvijas dzērienu baudīšanas un bāru kultūra viena soļa vietā sper uzreiz trīs,” situāciju raksturo Edgars Elbergs. “Šīs sacensības sniegs bārmeņiem tādas prasmes un zināšanas, kādas nav iespējams iegūt ikdienā.” 

Mēs, latvieši, esam izglītoti restorānu, operu, teātru apmeklēšanas kultūrā, bet bāru apmeklēšanas kultūra ir palikusi novārtā, atstājot to brīvai interpretācijai. Diageo World Class ir veids, kā sniegt bārmeņiem zināšanas, lai viņi tās izmantotu savā ikdienas darbā, tādējādi sniedzot apmeklētājam izpratni par kvalitatīvu servisu, radot vēlmi atgriezties vēl un vēl.  

Aiga Bernsone

  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts