Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

27.02.2013

Visos uzņēmumā „Forevers” ņemtajos paraugos ir konstatēta zirgu gaļa

Pārtikas un veterinārais dienests no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR ir saņēmis testēšanas pārskatus, kas apliecina, ka visos 10 PVD ņemtajos SIA „Forevers” ražotās produkcijas un izejvielu paraugos ir konstatēta zirgu gaļa. Paraugi izmeklēti akreditētā Eurofins/GfA laboratorijā Vācijā.

Kā jau informējām iepriekš, veicot pārbaudi gaļas pārstrādes uzņēmumā „Forevers”, kuram SIA „AIBI” kautuve piegādājusi zirgu gaļu, pavadzīmēs norādot, ka tā ir liellopu gaļa, PVD paņēma produktu paraugus un nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai, lai noteiktu, vai tie satur zirgu gaļu. SIA „Forevers” ražoto produktu marķējumā zirgu gaļa kā sastāvdaļa nav minēta.

Zirgu gaļa konstatēta sekojošos SIA „Forevers” ražotos produktos:

Doktordesa „Ekstra” (realizācijas datums 27.02.2013.)

Doktordesa (realizācijas datums 18.04.2013.)

Kupāti (realizācijas datums 25.02.2013.)

cūku, liellopu gaļas maltā masa (realizācijas datums 23.02.2013.)

liellopu gaļas maltā masa (realizācijas datums 23.02.2013.)

Desa Forevers (realizācijas datums 12.03.2013.)

Vīnes cīsiņi Ekspress (realizācijas datums 27.02.2013.)

Gaļas maize (realizācijas datums 27.02.2013.)

Tējas desa (realizācijas datums 16.04.2013.)

Valmieras desa (realizācijas datums 15.03.2013.)

Produkti, kuros konstatēta zirgu gaļa, gaļas pārstrādes uzņēmumam SIA „Forevers” būs jāatsauc no tirdzniecības un jāpārmarķē.

Uzņēmums varēs turpināt savas produkcijas izplatīšanu, taču tam, pirms produktu laišanas tirdzniecībā, būs jāpierāda, ka tie nesatur zirgu gaļu vai arī produktu sastāvdaļu marķējumā jānorāda, ka tie satur zirgu gaļu.

Kā jau esam informējuši iepriekš, Eiropas Komisija ir uzdevusi visu dalībvalstu pārtikas apriti uzraugošajām iestādēm veikt liellopu gaļu saturošu produktu DNS pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tie patiešām satur liellopu nevis zirgu gaļu.

PVD, saskaņā ar Eiropas Komisijas norādēm, kopumā noņems 50 paraugus zirgu DNS noteikšanai.

Tāpat plānots ņemt 10 paraugus kautuvēs fenilbutazona atliekvielu noteikšanai zirgu gaļā. Pagājušajā gadā PVD laboratoriskai izmeklēšanai uz šo zāļu atliekvielām nosūtīja trīs paraugus, taču nevienā no tiem atliekvielas netika konstatētas.

PVD atgādina, ka zirgu gaļa, ja tā iegūta legālā kautuvē un ir pārbaudīta, nerada draudus patērētāju veselībai, taču ražotāja pienākums ir to norādīt produkta marķējumā, jo patērētājam, kurš maksā par produktu, ko tas iegādājas, ir tiesības zināt no kā produkts sastāv.informatīvais avots


http://www.pvd.gov.lv

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts