Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.09.2011

Vietējie ražotāji var nodrošināt skolām kvalitatīvas sardeles no īstas gaļas

Pēdējās nedēļās uzmanību izpelnījies jautājums par cīsiņu un sardeļu lietošanas aizliegumu skolās. Uzklausot atsevišķu lielo gaļas pārstrādātāju viedokli un vērtējot to produkciju, plaši izskanējis viedoklis, ka Latvijā ir grūti atrast sardeles, kuru sastāvā būtu vismaz 70% gaļas. Saimniecība “Kunturi” šādus gaļas izstrādājumus piedāvā, tādēļ noraida apgalvojumu, ka visas sardeles ir bērnu veselībai kaitīgas, nepieciešams tikai izvēlēties kvalitatīvus produktus.

Kā medijos izskanējis, Veselības ministrijas izstrādātie noteikumi paredz, ka no nākamā gada 1. septembra cīsiņus un sardeles skolēnu ēdienkartē varēs iekļaut ne biežāk kā reizi divās nedēļās un tikai tos, kuri satur vismaz 70% gaļas un kuros nav garšas pastiprinātāju.

Saimniecība “Kunturi”, kas nodarbojas ar cūkkopību un gaļas pārstrādi atzinīgi vērtē ministrijas centienus rūpēties par bērnu veselību un ar lielāku rūpību izvērtēt skolu jaunatnei piedāvāto produktu kvalitāti.

“Gaļa un tajā esošās olbaltumvielas un dzelzs ir neatņemamas augoša organisma barības vielas, tādēļ būtiski to iekļaut ēdienkartē. Saimniecība “Kunturi”, domājot par savu pircēju veselību, nodrošina sardeļu ražošanu, kas satur vairāk nekā 70% gaļas, turklāt gaļa audzēta Latvijā, tādēļ absurda šķiet plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija par to, ka šādu kvalitatīvu un veselīgu produkciju, ar ko nodrošināt skolas, būtu grūti atrast,” komentē saimniecības “Kunturi” pārstāve Gunta Bole.

“Kunturi” ražoto sardeļu sastāva ir liesa cūkgaļa, cūkas speķis, pārtikas sāls, kartupeļu ciete, muskatrieksts, melnie pipari, smaržīgie pipari, koriandrs, taču nav garšas pastiprinātāji. Sardeles ir ražotas no Latvijā audzētām cūkām, kuru barošanā izmantoti vietējie graudi. Tas nodrošina gaļas kvalitāti, ko “Kunturi” būtu gatavi nodrošināt skolām.

“Atbalstot vietējos uzņēmumus un veicinot ekonomikas attīstību, medijiem vajadzētu izvērtēt plašāku gaļas pārstrādes uzņēmumu piedāvājumu, nevis balstoties uz atsevišķu lielo ražotāju trūkumiem, pieņemt, ka Latvijā šādus kvalitatīvus produktus neražo. Mēs esam sapratuši, ka ja vēlamies saglabāt konkurētspēju, ir jādara viss, lai iedzīvotājiem nodrošinātu augstu produktu kvalitāti un dabīgumu,” atzīst saimniecības “Kunturi” pārstāve Gunta Bole.

Par saimniecību “Kunturi”:
Saimniecības "Kunturi" pamatdarbība ir cūkgaļas ražošana ar pilnu ražošanas ciklu no sivēnu izaudzēšanas līdz svaigas, atdzesētas un sadalītas, kā arī maltas un kūpinātas cūkgaļas realizācijai, piegādājot to jebkuram klientam tieši mājās visā Vidzemē un Rīgā. Produkciju iespējams iegādāties arī tirdzniecības vietās Jeru pag. "Kunturos"; Rūjienā, Raiņa 6; Valmierā, K.Baumaņa 9; Rīgā, Vidzemes tirgū, kā arī autoveikalā, kas regulāri apbraukā Vidzemes mazpilsētas un lauku ciematus.


Saimniecība “Kunturi”
Tālr. 26471205
kunturi@inbox.lv
www.kunturi.lv

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts