Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.01.2020

Viesnīcu operators Mogotel atsakās no sprostos dētām olām

Lielākais viesnīcu operators Latvijā – SIA Mogotel, kas pārvalda Wellton, Rixwell un Rija zīmolu viesnīcas, ir publicējis lēmumu pilnībā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas līdz vēlākais 2025. gadam. Savā paziņojumā uzņēmums norāda, ka uzstādītā mērķa īstenošanai sadarbosies ar viesnīcu īpašniekiem, piegādātājiem un dzīvnieku aizsardzības organizācijām.

Biznesa ētika un uzņēmumu sociālā atbildība iegūst arvien lielāku nozīmi mūsdienu sabiedrībā – arvien vairāk uzņēmumu visā pasaulē un arī Latvijā pieņem korporatīvās sociālās atbildības politikas, kurās iekļautas rūpes par sabiedrības vērtībām, dzīvnieku un vides aizsardzību. Tā kā dējējvistu turēšana sprostos tiek saistīta ar zemu labturības līmeni nedabiskās un ierobežojošās vides dēļ, arvien vairāk uzņēmumu apņemas atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas, priekšroku dodot tādiem pārtikas produktiem, kas ražoti, ievērojot augstākus dzīvnieku labturības standartus.
 
"Priecājamies par šo Mogotel lēmumu, kurš būtiski uzlabos  dzīves apstākļus daudziem dzīvniekiem," viesnīcu tīkla lēmumu komentē dzīvnieku aizstāvības biedrības Dzīvnieku brīvība valdes priekšsēdētāja Katrīna Krīgere. "Šāda uzņēmuma sociāli atbildīga rīcība ir saskaņā ar sabiedrības vērtībām, jo cilvēkiem nav pieņemama dzīvnieku mocīšana. Sprostos dējējvistas tiek pakļautas nemitīgām ciešanām – ieslodzītas uz režģiem saspiestībā un smirdoņā tā, ka nevar pat īsti pastaigāt."

Iepriekš ziņots, ka lēmumu par atteikšanos no sprostu olām jau pieņēmuši tādi viesnīcu tīkli kā Radisson, Hilton, Mariott, Centrum Hotels, Avalon Hotels, Mercure Hotels, AccorHotels, Ibis Hotels un daudzi citi nozares pārstāvji visā pasaulē.

SIA Mogotel ir Baltijā vadošais viesnīcu operators gan pēc viesnīcu, gan numuru skaita tajās. Šobrīd grupa pārvalda 15 viesnīcas Rīgā, Bauskā un Tallinā ar kopumā vairāk nekā 1515 viesu numuriem. Mogotel piedāvā gan tādus standarta viesnīcu pakalpojumus kā viesu izmitināšana, gan aktīvi darbojas arī SPA un ēdināšanas nozarē.

Biedrība Dzīvnieku brīvība ir nevalstiska sabiedriskā labuma organizācija, kas dibināta 2012. gadā un darbojas dzīvnieku un vides aizsardzības jomā. Biedrības Dzīvnieku brīvība misija ir izbeigt dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā.Papildus informācija:
 
https://www.mogotel.com/lv/news/mogotel-ir-apnemies-no-2025-gada-neizmantot-sprostos-detas-olas


Katrīna Krīgere

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts