Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

12.01.2011

Viesmīlības nozares speciālisti rāda izcilu sniegumu jauno profesionāļu konkursā „EuroSkills 2010”

Viesm?l?bas nozares speci?listi r?da izcilu sniegumu jauno profesion??u konkurs? EuroSkills 2010

Viesmīlības nozares jaunie profesionāļi - viesu uzņemšanas dienesta speciāliste Linda Štāle, viesmīle Baiba Īvāne un pavārs Kārlis Mugins sekmīgi startēja jauno profesionāļu konkursā „EuroSkills 2010”, kas norisinājās Portugāles galvaspilsētā Lisabonā, 2010. gada 09. – 12. decembrim.

Baiba Īvāne (restorāns „Vincents”) ieguva 6. vietu, Kārlis. Mugins (restorāns „Bergs”)  - 8. vietu 17 dalībnieku konkurencē, katrs ieguva ekselences godalgu, bet abi kopā, kā komanda, ierindojās 5. vietā Savukārt, Linda Štāle (viesnīca „Hotel de Rome”) ar iegūto 1. vietu un zelta medaļu pierādīja, ka Latvijā strādā Eiropā labākais jaunais viesu uzņemšanas dienesta speciālists.

S. Graikste: „Visu trīs Latvijas viesmīlības nozares pārstāvju – viesmīles, pavāra un viesu uzņemšanas speciālistes sniegumu varam vērtēt kā ļoti veiksmīgu! Neskatoties uz to, ka vairums citu valstu pārstāvju konkursam bija trenējušies daudz ilgāku laiku un guvuši arī papildus konkursu pieredzi, mūsu dalībnieki apliecināja, ka profesionālās izglītības iestāžu un nozares sadarbības rezultātā varam sasniegt augstu rezultātu un godam nest Latvijas vārdu pasaulē.”

Trīs dienu garumā katrs no dalībniekiem rādīja savas labākās prasmes, iemaņas un zināšanas – pavārs – gatavojot uzkodas, četru ēdienu ēdienkarti un pīles cepeti, viesmīle – demonstrējot galda klājumu un salvešu locījumus, pasniedzot ēdienus, dzērienus, apkalpojot viesus, nosakot baltos un sarkanos vīnus, kā arī stipros alkoholiskos dzērienus, bet viesu uzņemšanas speciāliste - rādot prasmi rezervēt viesnīcas istabas, strādāt ar viesnīcas klientiem dažādās, tai skaitā, stresa situācijās, zināšanas par savu valsti, sniedzot tūrisma informāciju, veicot naudas maiņu u.c.

Konkursa dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija, kurā piedalījās katras valsts nozares un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji. Latviju pārstāvēja eksperti – Santa Graikste (LVRA izpilddirektore), Kaspars Jansons (restorāns „Bergs”) un Kristiāna Ancāne (viesnīcas „Royal Square&Suites” un „Garden Palace”). Katru dienu

Augstu sniegumu konkursā rādīja arī citi Latvijas pārstāvji - topošie mobilo robotu tehniķi -Bruno Bremmers un Kristaps Melderis (Rīgas Tehniskā koledža) savā profesiju grupā izcīnot 2. vietu un sudraba medaļu.

Eiropas jauno profesionāļu konkursā „EuroSkills 2010” šogad piedalījās 500 dalībnieki no 27 valstīm sacenšoties 52 specialitātēs; Latviju konkursā pārstāvēja 6 jaunie profesionāļi, pārstāvot 5 profesijas.

EuroSkills rīko Eiropas Profesionālās meistarības attīstības organizācija (European Skills Promotion Organization), bet Latvijas dalību konkursā koordinē Valsts Izglītības attīstības aģentūra (VIAA). EuroSkills piedalās jaunie profesionāļi vai profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem. 

Pirmās EuroSkills sacensības notika 2008. gadā Roterdamā (Nīderlanda).

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir profesionāla darba devēju  organizācija, kas apvieno naktsmītnes  un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas „Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” (HOTREC) biedrs.

Santa Graikste,
LVRA izpilddirektore

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts