Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.11.2016

Vērienīga bārmeņu konkursa World Class atklāšana

Bārmeņa profesija Latvijā ne tikai kļūst populārāka, bet arī strauji attīstās. Pieaug gan prasības pēc augstākas kvalifikācijas un zināšanām, gan arī tiek pilnveidota visa industrija, tā izglītojot sabiedrību kopumā.

23. novembra vakarā restorānā “Koya” tika atklāts bārmeņu konkurss World Class. Šī konkursa laikā pusgada garumā Latvijas bārmeņiem būs iespēja sevi pilnveidot, apmeklējot dažādas meistarklases, kuras vadīs dažādi pasaules līmeņa eksperti. Paralēli nodarbībām būs ikdienas darbs katram savā bārā. Pavasarī notiks konkursa fināls, kurā tiks noskaidrots viens bārmenis, kas pārstāvēs Baltiju Meksikā.

Latvijā šis konkurss norisināsies pirmo gadu, un tā mērķis ir mainīt un attīstīt dzērienu kultūru, veidojot jaunu izpratni par kvalitāti bārā un piedāvātajos dzērienos, tādējādi mainot ikdienas paradumus.

Atklāšanas pasākumā bija iespēja vērot World Class 2015 otrās vietas ieguvēja un Izraēlas World Class 2015. gada uzvarētāja Ariel Leizgold uzstāšanos un šovu, kā arī baudīt viņa gatavotos kokteiļus. Pieredzē dalījās arī Igaunijas World Class 2016 uzvarētājs Regeri Zoo, un notika jau pirmās kokteiļu jaukšanas sacensības. Par vakara muzikālo noformējumu rūpējās DJ Jānis Spinga, bet pasākumu vadīja ēdiena eksperts Arvis Zēmanis.

Apmeklētāju vidū bija gan nozares eksperti un pārstāvji, gan arī citi interesenti. TV sejas Ieva Brante un Rūta Dvinska ļāvās gardajiem kokteiļiem, kafejnīcas “Vest” patrons Ingemārs Dzenis un pavārs Artūrs Taškāns iedvesmojās no kokteiļu meistariem, bet pašlaik šķiršanās skandālā iesaistītais Māris Gavars atpūtās un ļāvās vakara valdzinājumam viens pats.


Aiga Bernsone

  

Vēl ziņas

Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei
Kuldīga aicina uz uguns un šokolādes maģijas piedzīvojumu Kuldīgas Restorānu nedēļā 2023
Cēsu novada Restorānu nedēļa pārsteigs ar garšām un personībām!
Lidostā Rīga atvērts Caffeine


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts