Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.05.2024

Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus

Līdz maija beigām iedzīvotāji aicināti bezmaksas nodot utilizācijai metāla virtuves piederumus. Nodot pārstrādei var jebkura ražotāja, izmēra un metāla veida pannas un katlus jebkurā no virtuves piederumu ražotāja Fissman veikalā.

“Eko programma vides piesārņojuma mazināšanai šogad noris jau piekto gadu, un šajā laikā esam savākuši un nodevuši utilizācijai 19 tonnas nolietoto pannu un katlu,” stāsta Fissman Latvijas filiāles valdes priekšsēdētāja Kristīne Giņko. 

Virtuves piederumu utilizāciju nodrošina metāllūžņu savākšanas un pārstrādes uzņēmums Tolmets. Kā liecina pētījumu centra SKDS aptauja, nemet atkritumos nolietotos metāla virtuves piederumus, bet tā vietā nodod tos utilizācijai šobrīd vien 9% Latvijas iedzīvotāju.

Rūpi par nevajadzīgo virtuves piederumu otrreizējo pārstrādi visaugstāk ikdienā tur vecākā gadu gājuma cilvēki (45 – 64 gadi), pie kam procentuāli līdzīgs sieviešu (9%) un vīriešu (8%) skaits, individuālā darba veicēji (11%), iedzīvotāji ar vidējiem ienākumiem (11%). Vismazākā interese par nolietoto metāla virtuves priekšmetu utilizāciju ir studentiem (4%) un iedzīvotājiem ar vidēji augstiem ienākumiem (6%).

Akcija ir spēkā līdz š.g. 31.maijam. Iedzīvotāji ir aicināti nogādāt nevajadzīgos piederumus uz Fissman veikaliem tirdzniecības centros: Origo, Akropole Alfa, Mols, Sāga, Damme un Domina. Kampaņa attiecas uz visiem metāla, alumīnija, čuguna un nerūsējošā tērauda katliem un pannām.
Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” iedzīvotāju aptauja veikta 2024.gada aprīlī, aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju kopskaitam. 

Kristīne Giņko

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts