Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.12.2013

“Valmiermuižas alus” Rīgā atklās “Latvijas garšu tirgotavu”!

”Valmiermuižas alus” 5. decembrī Rīgā atklās “Latvijas garšu tirgotavu”.  Tirgotavā vienuviet būs iespējams iegādāties dzīvo alu no dažādām Latvijas mazajām alus darītavām, kā arī latviskus cienastus svētku galdam un gardus ciemakukuļus no dažādiem mazajiem Latvijas gardumu ražotājiem. 

”Vēlamies saglabāt, attīstīt un popularizēt Latvijas garšu daudzveidīgumu, sadarbojoties ar mazajiem ražotājiem – Latvijas garšu meistariem!”, stāsta „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.  

Latvijas garšu tirgotavā varēs iegādāties dzīvo alu no 8 dažādām mazajām alus darītavām Latvijā - Valmiermuižas, Brenguļu, Madonas, Brālis, Piebalgas, Iļģuciema, Užavas, kā arī jaunāko alus darītavu Saldalus un Malduguns brūvējumus.  “Mazās alus darītavas nav konkurenti, bet “amata brāļi”, kuriem jāsadarbojas, lai popularizētu Latvijas tradīcijām bagātāko dzērienu - alu”, sadarbības ideju stāsta Aigars Ruņģis.   

Latvijas garšu tirgotavā varēs iegādāties arī cienastus svētku galdam, gardas dāvanas un latviskus ciemakukuļus no vairāk kā 50 mazajiem ražotājiem.  Tāpat sadarbojoties ar latviešu amatniekiem un dizaineriem, tiks piedāvātas skaistumlietas svētku galda klāšanai un rotāšanai. “Aicināsim pircējus kopā meklēt un atklāt jaunas Latvijas garšas,  piedāvājot jaunu Latvijas garšu meistaru lolojumus”, par attīstību stāsta Aigars Ruņģis. Tādēļ sociālos medijos tiek veidota aptauja, kādas mazo rāžotāju gardumlietas vēl piedāvāt jaunajā Latvijas garšu tirgotavā. 

Jaunā “Latvijas garšu tirgotava” atradīsies A. Briāna ielā 9a, „Valdemāra pasāžā”, kur tā iemājojusi jaunās, plašās telpās turpat līdzās „Valmiermuižas virtuvei”. 

“Vieta, kas garšo pēc Latvijas” ir jaunās „Latvijas garšu tirgotavas” devīze, ar kuru tiks svinīgi atklāta tirgotava ceturtdien, 5. Decembrī, plkst. 17.00. Tā iecerēta kā Latvijas garšu meistaru un gardēžu tikšanās, kurā varēs nobaudīt daudzveidīgas, latviskas garšas Latvijas vinila plašu mūzikas pavadījumā. UZZIŅAI
„Latvijas garšu tirgotavas” izveidošanas finansiālais ieguldījums ir Ls 20 000. 
SIA “Valmiermuižas alus” mērķis ir alus baudīšanas kultūras attīstība Latvijā, tai skaitā, gardēžu tūrisms. Tāpat tiek strādāts pie eksporta attīstīšanas uz Igauniju.
Kā šī gada prioritāti „Valmiermuižas alus” darītava tika izvirzījusi tumšā alus attīstību, ziemas mēnešos veicot miljons eiro investīcijas tumšā alus pagraba izbūvē, lai varētu to piedāvāt nemainīgi augstā kvalitātē visu gadu, bet ziemas sezonā no oktobra līdz martam varētu piedāvāt ziemas alu visā Latvijā. „Valmiermuižas alus” iecerējis izbrūvēt arī četras dažādas portera alus receptes, kuras vērtēt varēs Latvijas alus cienītāji. Portera alus recepte, kas iegūs visaugstāko alus cienītāju novērtējumu, tiks iekļauta Valmiermuižas pastāvīgajā sortimentā. 

"Valmiermuižas alus” darītava šogad no janvāra līdz novembrim kāpinājusi apgrozījumu par 45% līdz 1 609 271 latiem pret 1 110 535 latiem attiecīgajā laikā pērn. Kopā šā gada pirmajos vienpadsmit mēnešos pārdoti 1344,69 tūkstoši litru alus, bet gadu iepriekš – 966,07 tūkstoši litru alus.

100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.


Liāna Sāre

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts