Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.07.2015

„Valmiermuižas alus” izbrūvējis jaunu alu ar rokenrola garšu

Rokenrola iedvesmots, „Valmiermuižas alus” ir radījis oriģinālu alus recepti par godu nozīmīgākajam rokmūzikas festivālam Latvijā – KLANG! Festivāls šogad notiks no 24. līdz 25. jūlijam Ķekavas novada Klaņģu kalnā, un tieši tur jaunā alus garša piedzīvos savu pirmizrādi.

„Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis ir liels kultūras un mūzikas cienītājs, līdz ar to vīzija par alu, kas garšotu rokmūzikas entuziastiem, radās uzreiz, kad festivāla KLANG! rīkotāji viņu uzrunāja radīt unikālu garšu rokmūzikas gardēžiem. Alus darītavas saimnieks stāsta: “Roķīgā sastāvdaļa šajā alū ir rūgtumā spēcīgie Polaris apiņi. Tie alum piedod augļainumu un izteiktu rūgtumu, radot bagātīgu garšu saspēli, kas uz mēles dungo vēl labu brīdi pēc alus baudīšanas. Gluži kā rokmūzika.” 


Kā visi Valmiermuižas ali, arī KLANG! alus brūvēts pēc alus tīrības likuma no četrām tradicionālām un dabīgām alus sastāvdaļām – ūdens, iesala, apiņiem un rauga. 

Tas ir dzīvs, nepasterizēts alus, kura buķetē mijas viršu ziedu medus garša ar citrusīgu svaigumu un Latvijas mežu ķērpju rūgtumu. Tas izbrūvēts vien 9000 pudeļu, un būs nobaudāms KLANG! festivāla laikā. Pēcāk pieejams abās Valmiermuižas tirgotavās un virtuvēs, un vairākās rokmūzikas gardēžu iecienītās vietās Latvijā.

Mūziķis un viens no KLANG! festivāla rīkotājiem Edgars Rakovskis atzīst: “Gan vieglāka, gan mazliet pasmagāka rokenrola cienītāji ir ļoti vienkārši, sirsnīgi, draudzīgi, taču arīdzan ļoti prasīgi ļaudis.

 Viņiem visbiežāk nav vienalga, īpaši brīžos, kad runa ir par tādu būtisku festivāla baudīšanas sastāvdaļu kā alus. Esam priecīgi, ka „Valmiermuižas alus” darītava bija atvērta šim eksperimentam, un pirmo reizi festivālam ir pašam sava, unikāla alus garša. Ar nepacietību gaidām to brīdi, kad festivāla apmeklētāji varēs to novērtēt.”

KLANG! festivāls šogad notiks no 24. līdz 25. jūlijam Ķekavas novada Klaņģu kalnā, uz divām skatuvēm pulcējot vairāk kā 20 mūzikas grupas. Kā paši rīkotāji saka: „Mūzika stipriem vīriem un raženām sievām.” Ideja par rokfestivālu KLANG! radās 2013. gadā, kad divi rokenrola entuziasti Edijs Rudzis un Edgars Rakovskis secināja, ka pašmāju smagā roka ‘dārziņa kopējiem’ Latvijā vairs nav kur uzstāties; tātad ir jārada vieta, kur spēlēt – jāveido pašiem savs festivāls. Domāts – darīts. Un nu KLANG! festivāls atzīts par vasaras gaidītāko rokmūzikas notikumu Latvijā. Karīna Bušmane

  

Vēl ziņas

Vegāniem draudzīga konditoreja
No Lisabonas līdz Tallinai – top pasaules pilsētas attālinātajam darbam
Aptaujā atklājās- hotdogs ir iecienīta ātrā uzkoda jauniešu vidū
17. Oktobris - 30. Oktobris Rudens Rīgas restorānu nedēļa
Starptautiskā dzērienu izstāde Wine & Gourmet Japan kļūs par ProWine Tokyo


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts