Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

09.05.2011

Valmierā ar grandiozu Laivu maršu atklāj tūrisma sezonu

Valmierā ar grandiozu Laivu maršu atklāj tūrisma sezonu
7.maija, Laivu maršam „Brenguļi-Valmiera” pieteicās necerēti kupls laivotāju skaits – vairāk nekā 400 dalībnieku 80 ekipāžās. Laika apstākļi pasākumu lutināja ar patīkamu siltumu un sausumu.

Pasākums sākās Brenguļu alus dārzā plkst. 10:00, kur dalībnieki izlaida riņķīti pa uzpludināto ezeriņu. Ļoti patīkamu pārsteigumu bija sarūpējuši maizes ceptuve „Liepkalni” un „Valmieras piens”, kuri dalībniekiem piedāvāja brokastis „Laivotāja komplektu”, kur ūdens necaurlaidīgā maisiņā bija gardā „Liepkalnu” rupjmaize un „Valmieras piena” biezpiena deserti. Par smeķi uz ūdens laivu marša laikā parūpējās „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Runģis uz peldošā bāriņa, piedāvājot dalībniekiem iemainīt dziesmu vai kādu citu radošu izpausmi pret alus miestiņu.

Laivu brauciena dalībnieki tika vērtēti dažādās nominācijās un konkurence tajās bija ļoti sīva. Ekipāžas bija parūpējušās par fantastiskiem atraktivitātes elementiem – savdabīgiem peldlīdzekļiem, dziesmām, dejām un košiem tērpiem. Tika izsludināta arī „zaļākās” ekipāžas nominācija, kurā dalībnieki ņēma aktīvu dalību, savā ceļā savācot atkritumus no Abula upes. Lustīgajā laivu maršā piedalījās arī pasākuma vēstneši – valmierietes – dziedātāja Liene Šomase un Regīna Devīte jeb karstasinīgā Zenta no seriāla „Ugunsgrēks”. Lienes Šomases ekipāža bija rotāta ar kreppapīra bantēm un laivojuma laikā pieskandināja Abulu un Gauju ar līksmām dziesmām. Savukārt, Regīna Devīte kopā ar savu dēlu Artūru ieturēja matrožu tēlu un īsi pirms finiša, atzīstot Kazu krācīšu pārākumu, atklāja peldsezonu.

Laivu maršs noslēdzās jaunajā laivu piestātnē Valmieras centrā un Pilsdrupu estrādē Gardēžu piknikā dalībnieki un viesi nobaudīja dažādus Valmieras uzņēmumu našķus – „Rātes Vārtu” bukstiņbiezputru, „Rūjienas Saldējuma” kokteili un, protams, glāzi „Valmiermuižas alus”. 15km garais laivojums bija piedzīvojumiem bagāts un dalībniekos raisīja patiesi pozitīvas emocijas, kas liecina, ka pasākums bija izdevies un šis maršruts „Brenguļi-Valmiera” jau ir iemantojis cieņu. Attīstot šo maršrutu tālāk, tagad tiek strādāts pie tā, lai maršruts „Brenguļi-Valmiera” būtu izbraucams arī ar velosipēdu.
Papildus informācija par 7.maija pasākumu meklējiet www.valmiera.lv; www.ezi.lv; www.twitter.com/valmiera_lv; www.twitter.com/LaivuMarshs.

Zanda Tamuļone,
Aktīvā Tūrisma Centrs „Eži”


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts