Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.01.2015

Vācijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem liela interese par Latvijas stendu Berlīnes “Zaļajā nedēļā”

Berlīnē, Vācijā, ar lielu vērienu turpinās Starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde “Zaļā nedēļa”, kurā Latvija šogad ir partnervalsts. Kopš izstādes atklāšanas Latvijas lielais stends iemantojis lielu interesi vāciešu un Berlīnes viesu starpā. Tiklīdz izstāde no rīta tiek atvērta apmeklētājiem, Latvijas stends visas dienas garumā ir cilvēku pilns.

Ikdienā Latvijas pārtikas ražotājus “Zaļās nedēļas” stendā apmeklē ne tikai gala patērētāji, bet arī Vācijas un citu valstu uzņēmēji – veikalu ķēžu un vairumtirdzniecības bāzu pārstāvji, interesējoties par iespējamo sadarbību Latvijā ražoto produktu importam.

Berlīnieši un pilsētas viesi apliecina, ka šogad Latvijas stends “Zaļajā nedēļā” piesaistījis lielu uzmanību gan ar gaumīgo un atraktīvo iekārtojumu, gan ar izstādes apmeklētājiem piedāvāto degustācijās un tirdzniecībai atvestās pārtikas produkcijas daudzveidīgo klāstu daudzajos Latvijas ražotāju stendos. Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” stendā daudzi Vācijas iedzīvotāji aktīvi interesējas par atpūtas iespējām Latvijas laukos. 

Latvijas stenda ēdināšanas sektorā, kur par apmeklētāju pamielošanu gādā AS “Lido”, ir grūti atrast brīvu vietu, īpaši pēcpusdienās, kad uz blakus uz skatuves spēlē Latvijas postfolkgrupa “Rikši”. Vāciešiem ļoti garšo kafejnīcā piedāvātie latviešu nacionālie ēdieni. Savukārt VAS “Latvijas Pasts” stendā daudzi apmeklētāji izmanto iespēju iegādāties pastkarti un turpat uz vietas to nosūtīt saviem ģimenes locekļiem, draugiem vai biznesa partneriem, uzlīmējot uz pastkartes īpaši “Zaļajai nedēļai” veltīto pastmarku ar Latvijas zilo govi, kas izdota tikai viena miljona eksemplāru metienā un pēc dažiem gadiem var kļūt par retumu filatēlistu kolekcijās. 

Latviju Berlīnes izstādē „Zaļā nedēļa” pārstāv vairāk nekā simts Latvijas uzņēmumu, organizāciju un saimniecību. Latvijai kā Berlīnes „Zaļās nedēļas” partnervalstij izstādes laikā ir pievērsta īpaša uzmanība. „Zaļā nedēļa” Latvijai ir laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju un atpūtas iespējām laukos. Izstāde „Zaļā nedēļa” Berlīnē 2015. gadā notiek no 16. līdz 25. janvārim.
 

Dagnija Muceniece

  

Vēl ziņas

Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē
Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts