Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

24.05.2013

Uzlabos situāciju pašu ražoto augu izcelsmes produktu tirgū

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus noteikumos, kas nosaka prasības augu izcelsmes produktu primārajai ražošanai un tiešajai piegādei galapatērētājam nelielā apjomā. Izmaiņas noteikumos izstrādātas, lai nodrošinātu lielāku ticamību Latvijā mazumtirdzniecībā pieejamo pašu ražotu produktu nekaitīgumam, kvalitātei un izcelsmei.

Lai mazumtirdzniecībā mazinātu iespējamās nelegālās darbības ar augu izcelsmes primāriem produktiem, izmaiņas noteikumos paredz, ka prasības attiecas tikai uz fizisku personu, kurai atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība. 

Savukārt, lai nodrošinātu godīgas konkurences apstākļus augļu un dārzeņu nozarē, kā arī ievērotu patērētāju intereses saņemt patiesu informāciju par produktu un neradītu ēnu ekonomikas draudus, jāierobežo juridiskas personas iespējas realizēt citās valstīs iepirktus augļus un dārzeņus kā pašu ražotus Latvijas izcelsmes produktus. 

Izmaiņas noteikumos paredz precizēt produktu sortimentu un apjomu, ko ražotājiem kalendārajā gadā ļauts piegādāt tieši galapatērētājam bez reģistrācijas Pārtikas un veterinārajā dienestā.

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz izmantot ES dalībvalsts iespēju atbrīvot no tirdzniecības standartu piemērošanas tos produktus, ko ražotājs pats realizē galapatērētājam tirgū un ielu tirdzniecībā.

Lai produktu ražotājs varētu nodrošināt kvalitatīvāku realizētā produktu daudzuma uzskaiti un produktu izsekojamību, paredzēts aktualizēt arī uzskaites žurnālā dokumentējamo informāciju, kā arī precīzāk noteikt produkta ražotāja pienākumu nodrošināt uzskaites žurnāla esamību produktu izplatīšanas vietā.

Paredzams, ka izmaiņas noteikumos veicinās pašu ražotu produkcijas realizāciju, kas pašu patēriņam nav nepieciešama, kā arī radīs nelielas peļņas iespējas un sakārtos pašu ražoto produktu tirgu.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to izskatīšanas valdībā un publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2010. gada 1. jūnija noteikumos Nr. 499 „Higiēnas prasības augu izcelsmes produktu primārajai ražošanai un tiešajai piegādei galapatērētājam nelielā apjomā”, ko ceturtdien, 23. maijā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē, pieejama MK mājas lapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40285546


Viktorija Kalniņa

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts