Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.01.2012

Uzlabos Latvijas un Krievijas sadarbību lauksaimniecības produktu tirdzniecībā

Piektdien, 20. janvārī zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Krievijas Federācijas Lauksaimniecības ministre Jeļena Skriņņika parakstīja Latvijas un Krievijas kopēju paziņojumu par Lauksaimniecības konsultatīvās grupas izveidi. Lauksaimniecības konsultatīvās grupas darbības mērķis būs Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības uzlabošana lauksaimniecības un pārtikas ražošanas jomā.

Latvijas un Krievijas Lauksaimniecības konsultatīvās grupas uzdevums būs koordinēt abām valstīm savstarpēji izdevīgu sadarbību lauksaimniecības preču tirdzniecībā, atbalstīt ekonomisku, tirdzniecības un zinātniski tehnisku sakaru aktivizēšanu lauksaimniecības jomā, kā arī sekmēt tiešu sakaru dibināšanu starp abu valstu uzņēmumiem un organizācijām.

Krievija ir ļoti nozīmīgs Latvijas tirdzniecības partneris, kas trešo valstu starpā ierindojas pirmajā vietā lauksaimniecības produktu eksporta un importa ziņā. Kopš 2006. gada Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance ar Krieviju ir pozitīva. 2010. gadā uz Krieviju tika eksportēti 25 procenti no visa Latvijas lauksaimniecības produktu eksporta apjoma (62 procenti no visa Latvijas lauksaimniecības produktu eksporta apjoma uz trešajām valstīm).

2011. gada 16. decembrī Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 8. Ministru konferencē tika pieņemts gala lēmums par Krievijas uzņemšanu PTO. Latvijai būs virkne ieguvumu no Krievijas iestāšanās PTO. Krievija kā pilntiesīga PTO dalībvalsts nevarēs ieviest tādus tirdzniecības ierobežojumus (sanitāros un fitosanitāros pasākumus, tirdzniecības tarifus un ne-tarifu barjeras), kas ir pretrunā ar tās saistībām PTO. Turklāt Krievijas iestāšanās PTO tirgus pieejamības sarunu ietvaros ir panākta vienošanās par tarifu samazināšanu plašam produktu klāstam, piemēram, nozīmīgas Latvijas pārtikas, lauksaimniecības un zivsaimniecības produktus grupas, kuras Latvija pašreiz eksportē uz Krieviju un kuras nākotnē skars ievedmuitas nodokļa samazinājums, ir dzīvas cūkas, konservētas un citādi pārstrādātas zivis, cukura un kakao izstrādājumi, alkoholiskie dzērieni. Līdztekus ievedmuitas nodokļu samazinājumam, Krievija ir uzņēmusies saistības arī citās jomā, piemēram, samazināt tās lauksaimniecības subsīdijas.

Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts