Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.01.2012

Uzlabos Latvijas un Krievijas sadarbību lauksaimniecības produktu tirdzniecībā

Piektdien, 20. janvārī zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Krievijas Federācijas Lauksaimniecības ministre Jeļena Skriņņika parakstīja Latvijas un Krievijas kopēju paziņojumu par Lauksaimniecības konsultatīvās grupas izveidi. Lauksaimniecības konsultatīvās grupas darbības mērķis būs Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības uzlabošana lauksaimniecības un pārtikas ražošanas jomā.

Latvijas un Krievijas Lauksaimniecības konsultatīvās grupas uzdevums būs koordinēt abām valstīm savstarpēji izdevīgu sadarbību lauksaimniecības preču tirdzniecībā, atbalstīt ekonomisku, tirdzniecības un zinātniski tehnisku sakaru aktivizēšanu lauksaimniecības jomā, kā arī sekmēt tiešu sakaru dibināšanu starp abu valstu uzņēmumiem un organizācijām.

Krievija ir ļoti nozīmīgs Latvijas tirdzniecības partneris, kas trešo valstu starpā ierindojas pirmajā vietā lauksaimniecības produktu eksporta un importa ziņā. Kopš 2006. gada Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance ar Krieviju ir pozitīva. 2010. gadā uz Krieviju tika eksportēti 25 procenti no visa Latvijas lauksaimniecības produktu eksporta apjoma (62 procenti no visa Latvijas lauksaimniecības produktu eksporta apjoma uz trešajām valstīm).

2011. gada 16. decembrī Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 8. Ministru konferencē tika pieņemts gala lēmums par Krievijas uzņemšanu PTO. Latvijai būs virkne ieguvumu no Krievijas iestāšanās PTO. Krievija kā pilntiesīga PTO dalībvalsts nevarēs ieviest tādus tirdzniecības ierobežojumus (sanitāros un fitosanitāros pasākumus, tirdzniecības tarifus un ne-tarifu barjeras), kas ir pretrunā ar tās saistībām PTO. Turklāt Krievijas iestāšanās PTO tirgus pieejamības sarunu ietvaros ir panākta vienošanās par tarifu samazināšanu plašam produktu klāstam, piemēram, nozīmīgas Latvijas pārtikas, lauksaimniecības un zivsaimniecības produktus grupas, kuras Latvija pašreiz eksportē uz Krieviju un kuras nākotnē skars ievedmuitas nodokļa samazinājums, ir dzīvas cūkas, konservētas un citādi pārstrādātas zivis, cukura un kakao izstrādājumi, alkoholiskie dzērieni. Līdztekus ievedmuitas nodokļu samazinājumam, Krievija ir uzņēmusies saistības arī citās jomā, piemēram, samazināt tās lauksaimniecības subsīdijas.

Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts