Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.03.2014

Uzlabo kvalitatīva svaigpiena apriti un kontroli

Otrdien, 11. martā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos, kas precizē veterinārās, higiēnas un nekaitīguma prasības svaigpiena apritei. Izmaiņas noteikumos izstrādātas, lai samazinātu administratīvo slogu svaigpiena pircējam un ar datubāzes palīdzību nodrošinātu svaigpiena kvalitātes rādītāju automātisku aprēķināšanu. Prasības svaigpiena kvalitātes rādītājiem netiek mainītas.

Izmaiņas noteikumos paredz pilnveidot Lauksaimniecības datu centra (LDC) vienoto svaigpiena kvalitātes elektronisko datubāzi, kas turpmāk veiks neatkarīgu un objektīvu baktēriju kopskaita un somatisko šūnu skaita vidējo ģeometrisko rādītāju aprēķinu svaigpienam, pamatojoties uz visu laboratorijā iesūtīto obligāto un oficiālo svaigpiena paraugu analīžu rezultātiem. 

Izmaiņas noteikumos svaigpiena pircējam dos iespēju iepirkt tikai kvalitatīvu svaigpienu, kā arī būtiski samazināsies administratīvais slogs.
 Turpmāk svaigpiena pircējam nebūs vairs jāaprēķina baktēriju kopskaita un somatisko šūnu skaita vidējais ģeometriskais rādītājs un neatbilstību gadījumā nebūs pienākums par to ziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), jo PVD būs pieejama informācija LDC datubāzē par visiem ražotājiem. 

Tāpat izmaiņas noteikumos dos iespēju ražotājam un pircējam laikus un regulāri sekot līdzi objektīviem svaigpiena kvalitātes rādītājiem un iespējami ātri reaģēt un novērst tās neatbilstības, kas pasliktina svaigpiena kvalitāti.

Noteikumi paredz, ka svaigpiena pircējam LDC vienotajā svaigpiena kvalitātes datubāzē būs pieejama informācija par ražotājiem, no kuriem tas pērk svaigpienu, kā arī par ražotājiem, kuriem izteikts brīdinājums ar termiņu neatbilstību novēršanai vai kuriem noteikts aizliegums realizēt svaigpienu. 

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv. Stājoties spēkā izmaiņām, LDC datubāzē sāks uzkrāt informāciju par svaigpiena paraugu vidējo ģeometrisko rādītāju rezultātiem, taču šo rādītāju aprēķinus svaigpiena aprites kontrolē PVD sāks izmantot tikai no 2014. gada 1. jūnija. 

Šāda iepriekšēja svaigpiena testēšanas rezultātu uzkrāšana un aprēķinu veikšana nepieciešama, lai nodrošinātu korektu prasību piemērošanu. Tāpēc prasības, kas nosaka LDC darbības datubāzē attiecībā uz oficiālo svaigpiena paraugu, svaigpiena vidējo ģeometrisko lielumu aprēķiniem, brīdinājuma piemērošanu un aizlieguma uzlikšanu nekaitīguma kritērijiem neatbilstoša svaigpiena ražotājam, stāsies spēkā no 2014. gada 1. jūnija.

Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2010. gada 9. februāra noteikumos Nr. 123 „Veterinārās, higiēnas un nekaitīguma prasības svaigpiena apritei” pieejama MK mājaslapā: 
http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40308711&mode=mk&date=2014-03-11


Viktorija Kalniņa

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts