Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.07.2012

Turpmāk arī tūrisma aģentam būs jāatbild par piedāvāto komplekso tūrisma pakalpojumu

Šī gada 19.jūlijā stājas spēkā grozījumi Tūrisma likumā, kas cita starpā konkrētāk nosaka tūrisma aģenta atbildību par kompleksu tūrisma pakalpojumu piedāvāšanu un pārdošanu, paredzot, ka tūrisma aģents drīkst piedāvāt vai pārdot tikai tādu kompleksu tūrisma pakalpojumu, kas ir nodrošināts ar klientu iemaksātās naudas drošības garantiju.
 
Lai gan jau līdz šim spēkā esošais regulējums noteica, ka kompleksam tūrisma pakalpojumam jābūt nodrošinātam ar klientu iemaksātās naudas drošības garantiju, praksē bija sastopami gadījumi, kad tūrisma aģents, kurš pārdod cita tūrisma operatora vārdā kompleksu tūrisma pakalpojumu, nav pārliecinājies par minētās garantijas esamību. Tādējādi klienti varēja tikt pakļauti riskam nesaņemt atpakaļ par ceļojumu iemaksāto naudu tūrisma operatora maksātnespējas gadījumā, vai situācijā, kad līdz maksātnespējas pasludināšanai tūrisma operators pilnībā vai daļēji nespēja izpildīt līgumsaistības pret klientu. 
Ar šiem likuma grozījumiem  tūrisma aģenta atbildība tiek noteikta konkrētāk – viņam ir jāpārliecinās par piedāvātā un pārdotā tūrisma pakalpojuma atbilstību noteiktajām prasībām. Gadījumā, ja tūrisma aģents piedāvās vai pārdos kompleksu tūrisma pakalpojumu, kuram nebūs nodrošināta klientu iemaksātās naudas drošības garantija, to varēs saukt pie atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.11 pantu.
 
Vasara ir aktīvs ceļojumu laiks, tādēļ Ekonomikas ministrija aicina ceļot gribētājus pirms ceļojuma izvēles pārliecināties, vai pakalpojumu sniedzējs darbojas likumīgi un klientam tiek nodrošinātas visas ar likumu noteiktās garantijas.
Pārliecinieties:
- vai pakalpojumu sniedzējs ir reģistrējies Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru datubāzē – http://tato.em.gov.lv;
- vai izvēlētais komplekso tūrisma pakalpojumu sniedzējs (tūrisma operators) ir nodrošinājis klientu iemaksātās naudas drošības garantiju;
- vai par kompleksu tūrisma pakalpojumu tiek noslēgts rakstveida līgums un vai tā noteikumi nav prettiesiski;
- vai līgumā ir ietverta šāda informācija: tūrisma operatora un aģenta (ja tāds ir) nosaukums, adrese, reģistrācijas numurs TATO datubāzē; detalizēta informācija par ceļojuma norisi, izbraukšanas laikiem, tūrisma mītni u.c.; klienta iemaksātās naudas apdrošinātāja vai garantētāja nosaukums, adrese un līguma numurs, kā arī personu, pie kuras vērsties ceļojuma laikā, ja līdz maksātnespējas procesa pasludināšanai tūrisma operators nespēj pilnībā vai daļēji izpildīt līgumsaistības pret klientu vai ja tūrisma operatora maksātnespējas dēļ nav iespējama līgumā norādītās pakalpojumu programmas izpilde;
- vai ceļojuma laikā Jums ir pieejams par pakalpojuma sniegšanu noslēgtais līgums, kas kalpo kā saistību pierādījums. Klienta pienākums ir nodrošināt noslēgtā līguma pieejamību, lai nepieciešamības gadījumā patērētājs varētu aizstāvēt savas tiesības un izmantot klienta iemaksātās naudas drošības garantijas mehānismu, piemēram, varētu tikt nogādāts uz ceļojuma sākuma valsti.
 
Detalizētāk ar grozījumiem Tūrisma likumā var iepazīties  šeit:likuma grozijumi
 
Elita Rubesa-Voravko

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts