Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.06.2015

Tūristu skaits Rīgā arī šā gada pirmajā ceturksnī turpina pieaugt

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apmetušies 195 883 viesi, kas ir par 1,1% vairāk, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn. Visvairāk viesu ieradušies no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Lielbritānijas, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Lai gan tūristu skaits no Krievijas 2015.gada pirmajā ceturksnī samazinājies par 41%, līdzīgi kā tas bija vērojams arī pērn, tie Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs vēl arvien veido lielāko apkalpoto tūristu skaitu – 18%. Tūristiem no Krievijas seko viesi no Igaunijas – 9,7%, Lietuvas – 9,5%, Vācijas – 7,3%, Lielbritānijas – 6,8%, Norvēģijas -  6,6% un Somijas – 4,9%.

Analizējot datus par lielāko tūristu skaita pieaugumu no RTAB noteiktajām mērķa valstīm, redzams, ka ievērojamākais pieaugums vērojams no Lielbritānijas –  47,2%, Dānijas – 42,2%, Francijas – 39,4%, Vācijas – 26,2%, Somijas – 20,5% un Itālijas – 18,4%. 

Jāatzīmē, ka sākoties vienam no būtiskākajiem šī gada notikumiem, Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, viesu skaits no Beļģijas ir pieaudzis par 146%. 

“Lai arī tūrisma nozare ar bažām raudzījās uz šā gada pirmo ceturksni, kopīgiem nozares spēkiem ir izdevies nodrošināt tūristu skaita pieaugumu. Protams, ja Latviju nebūtu ietekmējušas blakus zemēs esošās ekonomiskās un politiskās pārmaiņas, šis pieaugums būtu daudz ievērojamāks. Kopumā mēs raugāmies ar pozitīvu skatu nākotnē, kā arī turpināsim dažādas mārketinga aktivitātes, lai uzrunātu arvien vairāk tūristu no Rietumeiropas,” skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes locekle Vita Jermoloviča.

2014.gada beigās Rīgā darbojās 123 tūristu mītnes, un bija pieejamas  13 929 gultasvietas. 


Anna Blaua

  

Vēl ziņas

Vegāniem draudzīga konditoreja
No Lisabonas līdz Tallinai – top pasaules pilsētas attālinātajam darbam
Aptaujā atklājās- hotdogs ir iecienīta ātrā uzkoda jauniešu vidū
17. Oktobris - 30. Oktobris Rudens Rīgas restorānu nedēļa
Starptautiskā dzērienu izstāde Wine & Gourmet Japan kļūs par ProWine Tokyo


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts