Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

13.02.2013

Tūristi izvēlas Valmieru


 Kā liecina Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC)  apkopotā statistika, 2012. gadā salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, interesentu skaits pieaudzis par 31 %. Kopumā pērn apkalpoti 8179 interesenti, no tiem 7649 vērsušies klātienē, savukārt telefoniski un rakstiski apkalpoti attiecīgi 368 un 162 klienti. 

Lielākā daļa Valmieras TIC apkalpoto klientu bijuši valmierieši un tūristi no citām Latvijas pilsētām, kopumā sastādot attiecīgi 52 % un 33% no kopējā interesentu skaita. Savukārt, vasaras tūrisma sezonas mēnešos, kā ierasts, Valmieras TIC klienti pamatā bijuši ārvalstnieki, kas visa gada griezumā sastāda 15% no kopējā apkalpoto klientu skaita. 

Nemainīgi Valmieras TIC ārvalstu topā augšgalā atrodas tādas valstis kā Igaunija, Vācija un Somija. 2012. gadā igauņi sastādīja 29 % no visiem ārvalstniekiem, savukārt tūristi no Vācijas un Somijas – attiecīgi 15% un 7 %  no kopējā ārzemnieku skaita. Tāpat arī Valmieru apmeklē tūristi no Lielbritānijas, Lietuvas, Krievijas, Čehijas un Nīderlandes. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pieaugums novērojams visās minētajās ārvalstu tūristu grupās. 

Visvairāk apkalpotie klienti interesējušies par jautājumiem, kas saistīti ar Valmieru un tās tuvāko apkārtni: Kocēnu, Beverīnas un Burtnieku novadiem, sastādot 85% īpatsvaru pret kopējiem interesentu jautājumiem. 

Pamatā interese bijusi par dažādiem Valmieras TIC pakalpojumiem (31%), piemēram, publiskais interneta pieejas punkts, tādi centra organizētie pasākumi kā foto orientēšanās, gidu kursi un konkursi, kā arī par sadarbības iespējām ar dažādām tūrisma organizācijām un konsultāciju sniegšanu studentiem. Nemainīgi pieprasīti bijuši arī Valmieras TIC piedāvātie suvenīri gan ar Valmieras, gan Latvijas simboliku. Par tiem interesējušies 22% no kopējā interesentu skaita. Apkalpotie klienti vēlējušies saņemt arī informāciju par dažādiem informatīvajiem materiāliem (11%) un piesaistes objektiem (8%) Valmieras pusē.  

Aplūkojot interešu pieprasījumu ārvalstu tūristu šķērsgriezumā, galvenokārt, tiem bijusi nepieciešamība saņemt informāciju par dažādiem apskates un piesaistes objektiem, piemēram, dabas, kultūras un arhitektūras pērlēm, kā arī tie vērsušies TIC pēc Valmieras pilsētas kartēm, ceļvežiem un brošūrām. 
Valmieras TIC pagājušajā gadā aktīvi aicinājies piedalīties un iesaistīties dažādās norisēs arī vietējos iedzīvotājus, organizējot tādus pasākumus kā foto orientēšanās sacensības Valmieras pilsētas svētku un Starptautiskās muzeju nakts laikā. 

Lielu atsaucību guva arī pavasarī organizētie Valmieras gidu kursi, kā arī īpaši iecienītais Valmieras fotokonkurss. 

Tāpat arī jāatzīmē, ka rezultātus devušas arī Gaujas Nacionālā parka pašvaldību uzsāktās aktivitātes vienota galamērķa popularizēšanā. Kā ziņots jau iepriekš, tūristu skaita pieaugums pagājušajā gadā novērojams gan visā reģionā, gan Latvijā kopumā.   

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts