Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.10.2014

Tūrisms turpina attīstīties

Viesnīcās un citās tūristu mītnēs šā gada 2. ceturksnī apkalpoti 564,0 tūkst. viesu, kas ir par 19,7% vairāk nekā pērnā gada 2. ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. No visiem apmeklētājiem 69,8% bija ārvalstu viesi un 30,2% – Latvijas iedzīvotāji. Līdzīgs viesu sadalījums bija arī iepriekšējos ceturkšņos. Ārvalstu viesu skaits pieauga par 19,9%, savukārt Latvijas viesu skaits palielinājās par 19,4%, salīdzinot ar pērnā gada 2. ceturksni.

No kopējā ārvalstu viesu skaita 78,7% tika uzņemti Rīgā, 9,4% – Jūrmalā un 1,8% – Siguldas novadā. Savukārt Latvijas iedzīvotāji visvairāk bija apmetušies Rīgā – 21,3%, Liepājā – 8,1% un Jūrmalā – 7,2%.


Viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto viesu sadalījums pa pilsētām un novadiem 2014. gada 2. ceturksnī

                                                                                                                  Ārvalstu viesi                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           


   

             Latvijas iedzīvotāji


Kopējais tūristu mītnēs pavadīto nakšu skaits 2014. gada 2. ceturksnī bija 1,1 milj., kas ir par 13,2% vairāk nekā 2013. gada 2. ceturksnī. Vidējais ārvalstu viesu uzturēšanās ilgums 2. ceturksnī bija 2,0 naktis.

2. ceturkšņa beigās tūristu mītnēs bija pieejami 16,5 tūkst. numuri un 39,5 tūkst. gultasvietas, kopējā skaitā nav iekļauts ārpus sezonas periodā slēgto naktsmītņu numuru un gultasvietu skaits.

Kopējais viesnīcu numuru noslogojums Latvijā 2. ceturksnī svārstījās amplitūdā no 42% līdz 59%. Visaugstākais numuru noslogojums bija jūnijā gan Latvijā kopumā – 59,2%, gan Rīgā – 70,5%. Ja analizē viesnīcu noslogojumu pēc piešķirtajām zvaigznēm, tad šajā ceturksnī visaugstākais numuru noslogojums bija Rīgas pieczvaigžņu viesnīcās, jūnijā sasniedzot 78,9%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada 2. ceturksni, pieaudzis tūristu skaits no kaimiņvalstīm – no Baltkrievijas par 26,8%, Igaunijas – 24,5%, Lietuvas – 9,5% un Krievijas Federācijas – 6,1%. Viesi no kaimiņvalstīm veidoja 35,8% no kopējā apkalpoto ārvalstu viesu skaita. Ievērojams pieaugums šajā ceturksnī bija vērojams viesu skaitā no Austrijas – 53,2%, Vācijas – 45,1%, Ukrainas – 38,8% un Apvienotās Karalistes – 36,9%. No minētajām un zemāk attēlā redzamajām valstīm Latvijas naktsmītnēs vidēji visilgāk uzturējās viesi no Baltkrievijas (3,3 naktis), Ukrainas (2,6 naktis), Austrijas (2,1 nakti).

Avots: CSP

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts