Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.04.2014

Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes studiju programmas saņem kārtējo starptautisko novērtējumu

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes īstenotā profesionālā bakalaura studiju programma „Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” un profesionālā maģistra studiju programma „Tūrisma stratēģiskā vadība” ir saņēmušas ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO – UN World Tourism Organization) TedQual akreditāciju uz maksimālo laiku – četriem gadiem. 

„Esam gandarīti, ka mūsu centienus sniegt topošajiem tūrisma un viesmīlības nozares speciālistiem mūsdienīgu, darba tirgus prasībām atbilstošu izglītību un praktisko sagatavotību ir augsti novērtējusi tik prestiža starptautiskā organizācija kā ANO Pasaules tūrisma organizācija. 

Pirmo reizi šajā organizācijā akreditēta arī studiju virziena „Viesnīcu un restorānu serviss, tūrisma un atpūtas organizācija” maģistrantūras programma, kārtējo reizi apliecinot to, ka mūsu fakultātes studiju programmu kvalitāte ir atbilstoša augstākajiem pasaules standartiem un mūsu absolventi ar savām zināšanām un profesionalitāti spēj dot vērtīgu pienesumu ne tikai Latvijas tūrisma nozarei, bet veiksmīgi konkurēt arī starptautiskajā darba tirgū,” komentē Agita Doniņa, Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne.

Jau iepriekš ziņots, ka 2013. gada novembrī  Biznesa augstskolā Turība viesojās un tās īstenotās studiju programmas īstenošanas kvalitāti novērtēja ANO Pasaules tūrisma organizācijas TedQual auditors, profesors un sertificēts kvalitātes vērtētājs George Ubbelohde. Kā audita noslēguma dienā atzīmēja profesors, Turība viennozīmīgi reprezentē reputāciju un kvalitāti. Viņa skatījumā augstskola var lepoties gan ar kvalitatīvi izstrādātu un sistematizētu dokumentāciju, labi organizētu un sakārtotu infrastruktūru, lieliskiem pasniedzējiem un studentiem, priekšzīmīgu sadarbību ar nozarēm, gan arī citiem studiju procesam būtiskiem aspektiem.

Augstskolas absolventi ar savām zināšanām un profesionalitāti dod vērtīgu pienesumu ne tikai Latvijas tūrisma nozarei, bet veiksmīgi konkurēt arī starptautiskajā darba tirgū. Jau tagad katru gadu teju 200 fakultātes augstskolas studentu strādā praksē kādā no ārvalstu sadarbības partneru uzņēmumiem, kā arī ļoti bieži absolventi pēc studijām tiek aicināti darbā bijušajos prakses uzņēmumos Grieķijā, Īrijā, Šveicē, ASV u. c.

Starptautiskā tūrisma fakultātes realizētā profesionālā bakalaura programma “Tūrisma un viesmīlības uzņēmumu vadība” un profesionālā maģistra studiju programma „Tūrisma stratēģiskā vadība” ir vienīgās programmas Centrāleiropā, kas ieguvušas ANO PTO TedQual sertifikātu. Šis dokuments tiek piešķirts tikai tām pasaules augstskolām, kuru īstenotā augstākā izglītība tūrisma jomā atbilst izstrādātajiem kvalitātes standartiem. Turības studenti un mācībspēki, kā ANO PTO TedQual augstskolas dalībnieki, regulāri iesaistās pasaules tūrisma izglītības un pētniecības projektos, piemēram, kopīgi izstrādājot organizācijas partneraugstskolu beidzēju ētikas kodeksu, organizējot ANO PTO TedQual augstskolu  studentu aptauju.


Dace Kristiāna Ūdre

  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts