Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

27.07.2015

Turība piedāvā jaunu studiju kursu „ES atbalsts uzņēmējdarbībai”, ko vadīs Ivars Godmanis

Jaunajā studiju gadā Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistrantūras studentiem tiks piedāvāts jauns izvēles kurss „ES atbalsts uzņēmējdarbībai – maziem un vidējiem uzņēmumiem”, ko vadīs bijušais Ministru prezidents, finansists un kādreizējas finanšu ministrs Ivars Godmanis. Studijas šajā kursā notiks angļu valodā, un uz to var pieteikties gan latviešu, gan ārvalstu studenti.


Studiju kursa ietvaros tiks skatīti un analizēti vairāki būtiski jautājumi:
- aktuālā ES ekonomiskās situācija;
- iekšējais tirgus (t.sk. izvairīšanās no protekcionisma, darba tirgus problēmas u.tml.);
- ES ekonomiskā un monetārā politika;
- realizētie pasākumi globālās krīzes seku novēršanai;
- ES sniegtais atbalsts maziem un vidējiem uzņēmumiem;
- realizētās uzņēmēju atbalsta programmas;
- Eiropas Investīciju fonda darbība;
- ES pētniecības un inovāciju pamatprogramma „Horizonts 2020”
- u.c.


Stāstot par studiju kursa lietderību, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Vita Zariņa, uzsver: „Ja paraugāmies statistiku, kas atspoguļo Latvijas paveikto ES fondu apguves jomā, uzlabojumi vērojami tikai pēdējos divos gados, tas nozīmē, ka ļoti daudziem uzņēmējiem šis process joprojām nav pilnībā saprotams. 

Mēs ceram, ka mūsu studentiem, kas ir topošie un esošie uzņēmēji, kā arī pasniedzējiem, šis kurss palīdzēs izprast sistēmu, kā darbojas ES fondi. Tāpat studentiem būs lieliska iespēja papildināt zināšanas pie nozares eksperta - profesionāļa, kurš izprot ES uzņēmējdarbības politiku.”

Studiju kursa lektors Ivars Godmanis stāstot par studentu ieguvumiem, apmeklēt lekcijas, uzsver: „Lielākā daļa studiju kursa tik veltīta tam, lai veicinātu studentu izpratni par to, kā izmantot Eiropas Savienības finanšu instrumentus mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam. Noklausoties šo kursu, studenti iegūs aktuālu informāciju, kas noderēs praksē.

Ja studenti vēlēsies darboties kā menedžeri vai vadītāji kādā uzņēmumā Latvijā vai citā ES valstī, viņiem būs nepieciešams pilnīgs pārskats par visiem ES piedāvātajiem atbalsta instrumentiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, tajā skaitā eksporta atbalstam dažādām jomās, piemēram, lauksaimniecībā, zinātnē u.c. sfērās. 

Studiju kurss „ES atbalsts uzņēmējdarbībai” sniegs nepieciešamo informāciju un ieteikumus, kā to pielietot. Studenti iegūs pilnvērtīgas zināšanas un būs informēti, kā, nepieciešamības gadījumā, izmantojot ES atbalsta instrumentus, piesaistīt līdzekļus uzņēmumam. Kursā tiks piedāvāta pilnvērtīga informācija par to, kur vērsties, lai pretendētu uz ES atbalstu.”

 Marta Kive
 

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts