Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.05.2012

Tradicionālo kolekciju papildina Saimnieku alus

Aldaris radījis jaunu alus šķirni - Saimnieku alus, kas papildinās Aldara Tradicionālo kolekciju, kuras mērķis ir pilnveidot alus un ēdienu kultūru Latvijā. Turpmāk Tradicionālajā kolekcijā tiks iekļauts arī visiem labi zināmais Aldaris Luksus, kas ieguvis jaunu vizuālo tēlu. Plānots, ka papildinātā Tradicionālā kolekcija varētu aizņemt 40% no Premium alus tirgus segmenta Latvijā.

Aldaris Saimnieku alus ir klasisks saldenas garšas alus, brūvēts pēc vislabākajām alus brūvēšanas tradīcijām. Alum ir sava īpaša garšas buķete, kas panākta, pievienojot karameļu iesalu un aromātiskos apiņus. Tādējādi alum ir saldena garša un tikai šim alum raksturīgs karameļu tonis. Šis alus ir viegls (4.2%) un maz gāzēts, tādēļ tas ir viegli dzerams - līdzīgi kā ale tipa ali. Saimnieku alus īpaši ieteicams ar gaļas ēdieniem. 

„Vēl joprojām sabiedrībā ir aizspriedumi par alus un ēdienu saderību. Daudz tiek runāts par vīnu un ēdienu, bet patiesībā arī alus ir piemērots ļoti dažādiem ēdieniem. Katrai alus šķirnei ir savas garšas īpatnības, un tās lieliski var izmantot ne tikai, lai alu baudītu pie kāda ēdiena, bet arī to pievienot ēdiena gatavošanas procesā,” saka Aldara galvenais aldaris Valdis Čunka.

„Runājot ar pavāriem un piedaloties meistarklasēs, esmu redzējis visneiedomājamākās ēdienu receptes, kurās tiek izmantots alus. Tas lieliski sader ar liellopu un vistas gaļu, zivju ēdieniem un pat šokolādes suflē. Alus pat tiek izmantots mērcēs, salātos un zupas vārīšanā,” atzīmē V.Čunka.

Dati rāda, ka katru gadu arvien vairāk alus lietotāju izvēlas tieši alu pie maltītes. Pašlaik tādi ir vairāk nekā 25% no alus baudītājiem. Tomēr mēs esam pārliecināti, ka šis skaitlis var būt vēl lielāks.

Iecienīto Aldara Tradicionālo kolekciju turpmāk papildinās tradīcijām bagātākais alus - Aldaris Luksus, kas ir ieguvis jaunu vizuālo tēlu. Līdz ar to Aldara Tradicionālo kolekciju turpmāk veidos Dūmaku, Muižnieku, Luksus un Saimnieku ali. 

Saimnieku alus ieviešanā Aldaris ir investējis aptuveni 75 tūkstošus latu, bet kopumā uzņēmums Aldara Tradicionālajā kolekcijā ir ieguldījis jau 275 tūkstošus latu.

Viens no galvenajiem Aldara Tradicionālās kolekcijas mērķiem ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar alus un ēdienu kultūru - kura alus šķirne ir vislabāk piemērota konkrētam ēdienam.

Vairāk informācijas par Aldara Tradicionālo kolekciju iespējams uzzināt www.tradicionalakolekcija.lv.

Aldaris ir dibināts 1865. gadā un ir lielākā alus darītava Latvijā, kā arī viena no lielākajām Baltijas valstīs. Aldaris ir Carlsberg Grupas uzņēmums. Aldara produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.


Laura Krastiņa, 

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts