Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

20.09.2011

Tikai 20% Latvijas iedzīvotāju noteicošā ir maizes cena

Cena nav galvenais kritērijs, ko Latvijas iedzīvotāji ņem vērā, iegādājoties maizi. Pircējiem tikpat svarīgs ir arī derīguma termiņš un tas, cik maize mīksta, noskaidrots veikalu tīkla „Maxima” veiktajā aptaujā. Latvijas iedzīvotāji atklājuši arī savus brokastošanas paradumus un atzinuši, ka vēl arvien mēdz ievērot senču ticējumus par maizi.

Interesanti, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, iegādājoties maizi, to vispirms vizuāli novērtē un pārliecinās, cik tā ir mīksta. Tikpat daudz iedzīvotāju galvenokārt vadās pēc maizes derīguma termiņa. „Maxima” veiktajā aptaujā vien 20% iedzīvotāji atzinuši, ka, izvēloties maizi, lielāko uzmanību pievērš tās cenai, un tikai 16% iedzīvotāju svarīgākais ir maizes sastāvs un uzturvērtība.

„70% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju maizi uzturā lieto katru dienu, turklāt mūsu valstī ir stipri iesakņojusies brokastu maizīšu kultūra - katrs otrais aptaujātais iedzīvotājs ik rītu gatavo un brokastu galdā ceļ dažādas maizītes. Otrs populārākais brokastu azaids ir auzu pārslu vai citu graudaugu putra, - tā norādījuši 15% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju brokastīs parasti izvēlas piena produktus, piemēram, biezpienu vai jogurtu,” aptaujas rezultātus skaidro „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Izrādās, Latvijas iedzīvotāji turas pie klasiskām vērtībām, jo savu iecienītāko sviestmaizi veido no pavisam tradicionālām ēdmaņām – maizei uzklāj sviesta kārtiņu, tai pāri liek sieru (15%), ko rotā ar tomāta šķēlīti. Vienlīdz populārs ikrīta rituāls – sviestmaizes bagātināt ar šķiņķi vai desu.

Aptauja arī atklājusi, ka populārākā Latvijas iedzīvotāju vidū ir rupjmaize, ko izvēlas 32%. Par labu baltmaizei parasti nosveras 28%, savukārt trešajā vietā ierindojas graudu maize ar 24% iedzīvotāju atbalstu.

Aptaujā arī noskaidrots, ka Latvijā vēl joprojām tiek ievēroti dažādi senču ticējumi par maizi. Teju puse Latvijas iedzīvotāju vienmēr nobučo maizīti, ja tā nokritusi zemē, savukārt katrs piektais nekad no galda neslauka zemē maizes drupačas, jo ticējums vēsta, ka tad Dievs apskaišas un maizi vairs nedod. Toties 14% Latvijas iedzīvotāju ievēro, ka maizes kukuli nedrīkst likt augšpēdus, jo tad būs bads mājās.

Uz jautājumu, kas varētu veicināt labāku maizes garšu, vairāk nekā puse aptaujāto atzinuši, ka maizīte noteikti labāk garšotu, ja tā tiktu cepta pēc sentēvu metodēm, savukārt teju trešdaļa iedzīvotāju ir pārliecināti, ka maize tiem šķistu gardāka, ja to vēl siltu pastnieks ik rītu atnestu kopā ar avīzēm.

Aptauja par maizes lietošanas paradumiem tika veikta no 14.septembra līdz 19.septembrim, un tajā piedalījās 2709 respondenti.Ivars Andiņš,
„Maxima Latvija” preses sekretārs

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts