Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.02.2017

Teju 60 Rīgas gidiem pagarināts sertifikāta darbības termiņš

Līdz šodienai, 21.februārim, kad pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā gidu diena, Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) sertifikāta darbības termiņu pagarinājis jau 58 Rīgas gidiem, kas ir 20% no gidiem, kuru sertifikāta darbības termiņš beidzas šī gada 1.aprīlī. 

Lai arī lielākajai daļai Rīgas gidu, pirms trīs gadiem izsniegtā sertifikāta beigu termiņa datums ir aprīļa sākumā, jau šobrīd RTAB novēro lielu gidu interesi par sertifikāta darbības termiņu pagarināšanu. 

“RTAB vārdā vēlos pateikties par gidu ieguldīto darbu un stāstiem, kas ik dienas tiek nodoti tālāk mūsu pilsētas viesiem. Pēdējo gadu laikā, kopš ir sākusies gidu sertifikācija, mēs vien retu reizi saņemam sūdzību par nepatiesu faktu interpretāciju ekskursiju laikā. Šāda sertifikācija bija un nepieciešama, lai apliecinātu tūristu gidu profesionālās zināšanas un nodrošinātu kvalitatīvu informācijas sniegšanu pilsētas apmeklētājiem. 2014.gadā, kad sākās gidu sertifikācija, viņi tika informēti par laika periodu, kurā jāpapildina savas zināšanas un šobrīd redzam, ka daudziem tas veiksmīgi izdevies,” skaidro Vita Jermoloviča, RTAB valdes priekšsēdētāja.

Aizvadītajās dienās gidu aprindās izskanējušas pārdomas par nepieciešamajiem kursiem un nepiemērotu stundu apjomu zināšanu pilnveidei atjaunotā sertifikāta saņemšanai. 

“Lielākā daļa no gidiem, kuri līdz šim iesnieguši dokumentus sertifikāta darbības termiņa pagarināšanai, ir raduši iespējas trīs gadu laikā apgūt 60 stundas dažādos maksas un bezmaksas kursos, ko organizē muzeji un citas kultūras iestādes. Vairāki gidi, kuri ieinteresēti uzlabot savu zināšanu līmeni, ir spējuši apgūt pat vairāk nekā 100 stundas šādās apmācībās, daļa ir radusi laiku apmeklēt profesionālās pilnveides kursus, kā arī pat iegūt atbilstošu augstāko izglītību. Taču mēs vēlamies uzsvērt, ka pilnveidošanās un atbilstoša izglītība, ko nosaka attiecīgās institūcijas, ir nepieciešama jebkurā profesijā,” piebilst V.Jermoloviča.

Rīgas gidi savas zināšanas papildinājuši  tādās vietās kā Rīgas Jūgendstila centrs, Latvijas Nacionālais teātris, Nacionālais botāniskais dārzs, Laima šokolādes muzejs, Cepuru muzejs, Rīgas Ebreju kopienas muzejs. Tāpat gidi pilnveidojuši saskarsmes prasmes kursā “Sevis noskaņošana. Balss vadība. Publiskās uzstāšanas iemaņas.”

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar  Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju un citiem tūrisma nozares pārstāvjiem ir izstrādājuši saistošos noteikumus par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu, kas paredz veikt tūristu gidu sertifikāciju Rīgas pilsētā. Saistošie noteikumi stājās spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Anna Blaua

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts