Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.11.2012

Tagad Mežotnes pilī dzīvos Ceļotājs

Pa ceļam no Rīgas uz Bausku tagad varam nedaudz atvilkt elpu, iebraucot Mežotnes pilī un atpūsties, baudot gardas pusdienas pie Ceļotāja. Kas ir Ceļotājs? Aktīvs, interesants, mazliet neparasts – tāds ir Mežotnes pils Ceļotājs... Jaunais krodziņš, kas tiks atvērts 18. Novembrī - Latvijas valsts svētkos.

Krodziņš iekārtots Mežotnes pils noslēpumainajās Velvju zālēs. Katrai zālei ir savs nosaukums, savs iekārtojums un savs stāsts. 

Pirmā  zāle veltīta un iekārtota par godu pils pārvaldniekam Līvenam, kas esot bijis īstens Ceļotājs, cik nu tais laikos tas bijis iespējams, un zinātkārs, gribējis zināt par visu, kas notiek plašajā pasaulē, tāpēc arī šai zālē iekārtots grāmatu plaukts jaukai un omulīgai lasīšanai. Mežotnes pils pētnieki ir atraduši arī Līvena dzimtas ģērboni, kuru pēc šabloniem uzzīmēs uz sienas. Šajā zālē būs arī bērnu stūrītis, kur rotaļlietas tiks ieliktas pils lādē. 

Otrā zāle veltīta Mežotnes pilskalnam. Šī zāle varētu ieinteresēt ceļotājus, kurus aizrauj iespēja ceļot laikā un telpā, aplūkojot izrakteņus, iezilināties arheoloģijā. Zāle iekārtota tam laikam raksturīgā stilā, izvietotas fotogrāfijas par pilskalnu. 

Trešā zāle veltīta parkam, jo logi paver brīnišķīgu skatu uz pils ainavu parku. Kurš gan ceļotājs var atteiksies no tādas iespējas baudīt pils parka ainavas gan klātienē, izstaigājot to, gan pa logu, ieturot brangas pusdienas. Lai turpinātu gleznainā dabas parka noskaņas, pils dārznieki ir parūpējušies, lai šai krodziņa zālē būtu dzīvie augi, kas rada īpašu noskaņu. 

Krodziņā "Ceļotājs" būs iespējams nobaudīt dažādus gardus dzērienus un ēdienus. Vai zini kā garšo miežu , zīļu , burkānu kafija un īsta putraimdesa? 
Jaunais krodziņš īpaši gaidīs ģimenes ar bērniem.

 Ilze Djačuka
www.mezotnespils.lv  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts