Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.01.2013

Strauji aktivizējusies uzņēmumu pieteikšanās preču zīmēm “Dabīgs Produkts”, “Latvijas Produkts” un “Quality Product of Latvia”


Programma “Latvijas zīmoli” apvieno tādas preču zīmes kā “Dabīgs Produkts”, “Latvijas Produkts” un “Quality Product of Latvia”.

Preču zīme “Dabīgs Produkts” veidota ar mērķi veicināt dabīgu produktu patēriņu Latvijā, informēt sabiedrību par iespējām un nozīmību izvēlēties savā uztura lietot dabīgus Latvijas produktus, kas nesatur kaitīgas vielas un tā ražošana nenodara ļaunumu organismam un dabai. Lai atbildētu uz iedzīvotāju arvien pieaugošo interesi par veselīga uztura un dzīvesveida iespējām, ir jārada skaidri un saprotami noteikumu un pieejama informācija par produktu atbilstību noteiktiem kritērijiem.

Dabīgie produkti ir jāpadara iedzīvotājiem atpazīstami un ērti pieejami. Preču zīmes “Dabīgs Produkts” piešķiršanas kritēriji izstrādāti tādi, lai pircējs varētu būt pārliecināts par produkta un ražošanas procesa dabiskumu.

“Latvijas produkts” ir preču zīme, kas norāda uz divām galvenajām preces vai pakalpojuma iezīmēm – izcelsmes vietu (Latviju) un kvalitāti. “Šobrīd Latvijas ražotājiem kļūst arvien grūtāk ne vien savu produkciju eksportēt, bet arī veiksmīgi pastāvēt un attīstīties iekšējā tirgū. Iedzīvotāji labprāt atbalstītu uzņēmumus, izvēloties vietējo preci, jo tā bieži vien ir kvalitatīvāka un Latvijas iedzīvotājiem pieņemamāka, taču ne vienmēr ikdienas patērētājam ir tik vienkārši ne vien noteikt preces vai pakalpojuma kvalitāti, bet arī to izcelsmi. Preču zīme atvieglos šo izvēli un izcels Latvijas uzņēmumu produkciju,” norāda projektu vadītājs Kaspars Vītoliņš.

Savukārt, preču zīme “Quality Product of Latvia” veidota ar mērķi Latvijas produkciju popularizēt un izcelt ārvalstu tirgos. “Lai veicinātu Latvijas ražotaju eksportu, būtiski radīt produktiem piederības zīmi. Tas palīdz produktus atpazīt, kā arī veidot tiem pozitīvu tēlu. Ja preču zīme ārvalstu tirgos tiktu pareizi pozicionēta, tas būtu labs veids, kā piešķirt Latvijas produktiem ārvalstīs pievienoto vērtību un garantēt kvalitāti,” komentē Latvijas Eksportpadomes projektu direktors Jānis Āboliņš.

Jau tagad preču zīmes piešķirtas vairākiem uzņēmumiem, to skaitā "Saldus Pārtikas kombināts", "Durbes Veltes", "Ricberry", "Vidzemes Maiznīca", "Mans Piens", "Dimdiņu kāposti", "Skrīveru Gotiņa" u.c. Šobrīd norit kritēriju atbilstības novērtēšana to uzņēmumu produktiem, kas jau pieteikušies preču zīmes saņemšanai.

Uzņēmumi, kas arī vēlas saņemt vienkāršo licenci par preču zīmju izmantošanu, aicināti pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu un saņemot tālākus norādījumus par kritēriju atbilstības izvērtēšanas kārtību.

Ar kritērijiem, kas tiek izvirzīti šo preču zīmju pretendentiem, var iepazīties interneta resursos, attiecīgi: dabigsprodukts . lv, latvijasprodukts . lv vai qualityproduct . lvinfo@latvijaszimoli.lv

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts