Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.02.2022

Stena Line sāk kursēt uz Somiju no 1. februāra


Pirmajā februārī uz Somiju devās pirmais prāmis Stena Line jaunajā maršrutā Nīneshamna–Hanko. Prāmis Urd, kas iepriekš kursēja starp Liepāju un Travemindi, atstāja Nīneshamnas/Stokholmas Nūrvīkas ostu. Inagurācijas pasākumā to pavadīja neliela viesu grupa no biznesa un politikas aprindām. Sākotnēji „Urd” kursēs trīs reizes nedēļā, taču drīzumā,  kad maija sākumā tam pievienosies māsas prāmis „Stena Gothica”, maršrutā Nīneshamna–Hanko pārvadājumi notiks katru dienu.  

„Ar Urd došanos uz Somiju mēs aizpildām robu transporta tīklā. Jaunais maršruts galvenokārt ir radies dialoga ar klientiem un tirgus pieprasījuma rezultātā. Bet, lai to īstenotu, ir arī jābūt drosmei, smagam darbam, aizrautīgai komandai un stingrai apņemšanos padarīt jauno maršrutu sekmīgu. Līdz šim atsauksmes ir bijušas ļoti pozitīvas, kas liecina, ka esam pieņēmuši pareizo lēmumu,” norāda Stena Line tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā Johans Edelmans (Johan Edelman).

Jaunais maršruts iezīmē nākamo soli Stena Line centienos tālāk paplašināt un nostiprināt pozīcijas Baltijas jūrā. Pēdējos mēnešos „Stena Line” ir ieguldījis ievērojamus līdzekļus flotē, kas kuģo no Latvijas uz Vāciju un Zviedriju, kā arī kuģos, kas kursē starp Poliju un Zviedriju. Jaunais maršruts apmierinās kravu pārvadājumu klientu arvien pieaugošo pieprasījumu pēc nepārtrauktu pārvadājumu nodrošināšanas Baltijas jūrā un tās apkārtnē. Paplašinot tīklu līdz Somijai, Stena Line vēl vairāk pilnveido un izvērš vispilnīgāko, efektīvāko un integrētāko prāmju satiksmes tīklu Ziemeļeiropā.

„Tas ir tiešs, uz pārvadājumiem orientēts projekts, kura nolūks ir izveidot peldošu tiltu starp Viduszviedriju un Somijas dienvidiem. Maršrutu Nīneshamna–Hanko nodrošina uzticami kuģi un elastīgs, uz risinājumu meklēšanu orientēts personāls. Prāmja inagurācijas ceremonija ir priecīgs un atzīmēšanas vērts notikums, taču jau esam atpakaļ pie darbiem, lai strādātu pie tālākas satiksmes stabilizēšanas un īstenotu mūsu izaugsmes mērķus,” saka Johans Edelmans.

Pirmais prāmis 1. februārī pa nakti devās uz Somijas ostu Hanko. Laiks ceļā ir 12 stundas. Nīneshamna–Hanko ir pirmais „Stena Line” maršruts, kas savieno Zviedriju un kontinentālo Somiju. 

Stena Line veikums, atklājot vēl vienu maršrutu no Stokholmas Nūrvīkas ostas, pierāda, cik jaunuzbūvētā osta ir svarīga ilgtspējīgai preču piegādei Zviedrijas lielākajam patērētāju reģionam. Ostai ir stabili vairākveidu pārvadājumu savienojumi ar pārējo Zviedriju gan pa autoceļiem, gan pa dzelzceļu, un tā atrodas tuvāk kuģu ceļam nekā visas citas Zviedrijas austrumu krasta ostas. Lieliski, ka mēs varam kopā augt ar vēl vienu jaunu maršrutu, šoreiz starp Zviedriju un Somiju,” atzīst Stokholmas ostas valdes priekšsēdētājs Frēdriks Lindstols.

Gan prāmja Urd, gan Stena Gothica kravas ietilpība ir 1600 līnijmetru, un katrā ir vietas 186 pasažieriem. Specializētā orientācija uz kravu pārvadājumiem apmierina visas Stena Line kravu pārvadājumu klientu vajadzības, vai tās būtu tradicionālās pavadītās un nepavadītās vienības, konteineri, īpašās kravas vai vairākveidu pārvadājumu vienības, kas pienāk pa dzelzceļu.


Īsumā par maršrutu Hanko–Nīneshamna
Sāk kursēt 2022. gada 1. februārī ar trim reisiem nedēļā.
No 2022. gada maija pilna divu prāmju darbība nodrošinās reisus katru dienu.
Pārvadājumus veic prāmji Urd un Stena Gothica; katra prāmja kravas ietilpība ir 1600 līnijmetru, un katrā ir vietas 186 pasažieriem.
Ceļā pavada 12 stundas.
Janīna Biteniece


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts