Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.11.2015

„Staro Rīga” aicina

„Staro Rīga” aicina apmeklētājus aizceļot pagājušā gadsimta sākumā.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem festivāla „Staro Rīga” laikā būs unikāla iespēja – aizceļot pagājušā gadsimta sākumā, kad tehniskais progress vēl tikai sāka uzņemt apgriezienus.

Iedvesmojoties no 1930.gadā radītās Ralfa Steinera dokumentālās īsfilmas „Mehāniskie principi”, Latvijas mākslinieks Rihards Funts ir radījis unikālu instalāciju, kuru varēs apskatīt mākslas kafejnīcā „Kolekcionārs”, Blaumaņa ielā 7.

„Kolekcionāra” skatlogos no 17.līdz 21.novembrim mirdzēs kinētiski mehānismi - ierīces ar svirām, zobratiem un atsperēm - atstarojot gaismu, tie radīs īpašu atmosfēru, kas ikvienu apmeklētāju aizvedīs simt gadu tālā pagātnē.

„Mūsu mākslas kafejnīcas pamatkoncepts ir, ka māksla ir visur – regulāri mainās gleznu, fotogrāfiju vai grafiku ekspozīcija, vide iekārtota ar latviešu dizaineru radītām mēbelēm, bet mūsu šefpavāri uzbur brīnišķīgus ēdienus ikvienai gaumei. Šeit var gūt baudu gan garšas kārpiņām, gan acīm, gan sajust pieskārienu dvēselei. „Kolekcionārs” kolekcionē skaistus mirkļus, emocijas un kopābūšanu,” komentēja kafejnīcas līdzīpašnieks Edijs Eihmanis.

Mājlietas un unikālus Latvijas dizaineru un mākslinieku radītus mākslas priekšmetus var iegādāties “Kolekcionāra” dizaina veikalā.

„Mūsdienu latviešu dizains ir estētisks, izsmalcināts, ar izcilu gaumi. Mēs vēlējāmies visu šo skaisto sapulcēt vienkopus,” pauda Eihmanis.

Pašlaik “Kolekcionāra” galerijā ir iespēja apskatīt gleznotājas Zanes Tučas personālizstādi.
„Kolekcionārā” bieži pulcējas modes blogeri, žurnālisti, mākslinieki, reklāmas aģentūru pārstāvji, taču laipni gaidīts ikviens interesents, kas vēlas izbaudīt izsmalcināta askētisma burvību.


Tija Ezeriņa

  

Vēl ziņas

Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei
Kuldīga aicina uz uguns un šokolādes maģijas piedzīvojumu Kuldīgas Restorānu nedēļā 2023
Cēsu novada Restorānu nedēļa pārsteigs ar garšām un personībām!
Lidostā Rīga atvērts Caffeine


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts