Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

22.10.2012

„Spilva” investē 170 000 latu ražotnes energoefektivitātes uzlabošanā

Ražotājuzņēmums „Spilva” šoruden investē 170 000 latu Babītes novada Spilvē izvietotās ražotnes energoefektivitātes uzlabošanā. 150 000 latu investīcijas novirzītas gāzes patēriņa efektīvākai izmantošanai, bet 20 000 latu elektroenerģijas kvalitatīvākai izmantošanai ražotnes cehu apgaismojumā. Kopējais 2012. gada „Spilvas” investīciju apjoms veido 400 000 latu.

Energoresursu taupīšanas un efektivitātes nolūkā „Spilvā” tiek uzstādīts jauns gāzes katls un jauna atgrieztā kondensāta sistēma. Jaunu risinājumu ieviešana ražošanas darbā ļauj optimizēt izmaksas, kas gāzes cenas pieauguma apstākļos ievērojami pieaug. Rezultātā paredzēts ierobežot produktu ražošanas pašizmaksas un gala produkta cenas kāpumu.

„Jaunajam tvaika katlam tiek izmantots jauna tipa gāzes deglis, kas ir līdz 3% ekonomiskāks un samazina gāzes patēriņu par 2%. Paralēli darbam pie tvaika katla uzstādīšanas norisinās darbs pie tvaika līniju pārbūves un kondensāta atgriešanas projekta, kas ļaus vēl papildu samazināt gāzes patēriņu par 18%,” jaunās sistēmas efektivitāti skaidro „Spilvas” ražošanas direktore Egita Bērziņa. Jaunā tvaika katla jauda ir 2,3 MWh un tvaika ražība 3500 kg/h. Katla un sistēmas uzstādīšanas darbus paredzēts noslēgt šī gada novembrī. Darbu veicējs – uzņēmums „Filter”, kas nodrošina augstas kvalitātes iekārtas katlu mājām, koģenerācijas un ūdens attīrīšanas stacijām, kā arī  uzstāda automatizācijas sistēmu iekārtu darbības kontrolei.

Jaunā, ekonomiskā gaismas sistēma „Spilvas” ražošanas cehos jau ieviesta; darbi pie tās sākti jūnijā, bet pabeigti septembrī. Lai neaizkavētu ražotnes darbu, darbi veikti pakāpeniski un veikti galvenokārt brīvdienās. „Jaunā apgaismes sistēma ir ekonomiskāka; tā sastāv no ievērojami modernākiem apgaismes ķermeņiem, kā arī ir izmainīts apgaismes ķermeņu izvietojuma augstums. Iepriekš apgaismes ķermeņi bija novietoti pie pašiem griestiem, kad nedeva pietiekoši labu gaismas izkliedi. Tagad atrasts optimālāks risinājums; pēc jaunās sistēmas gaismekļi ir novietoti zemāk, kā rezultātā ir uzlabota gaismas izkliede un ražošanas telpas ir ievērojami gaišākas,” informē „Spilvas” ražošanas direktore.

Kopējais uzņēmuma „Spilva” investīciju apjoms 2012. gadā sasniedz 400 000 latu. Starp investīcijām minami ieguldījumi jaunu produktu izstrādē, etiķa padeves līnijas uzstādīšanā, mārrutku mazgāšanas un griešanas līnijas izveidē, tehnoloģisko procesu uzlabojumos, kā arī autoparka atjaunināšanā.


Andris Zeļenkovs

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts