Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.08.2015

Spēļu un rotaļu diena Brīvdabas muzejā

Šo svētdien, 30. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz plkst.16:00 norisināsies Spēļu un rotaļu diena. Aizvadot vasaras brīvlaiku un sagaidot skolas gaitu sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas visas dienas garumā.

Spēles un rotaļas ir gadsimtiem sens veids, kā bērnus saistošā veidā iepazīstināt ar dabas norisēm un lietu pasauli, veicinot bērnu garīgo un fizisko attīstību. 

Kurzemes sētā koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un pielietojumu. Katrs varēs uzzināt un izmēģināt “Klimpiņu sišanu”, “Žvidzekli”, “Krupja ķeršanu” un daudzas citas senās spēles. Bērnu folkloras kopas „Ciguzis”, „Krulla” un “Tarkšķi” aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās. 

Dažādas darbnīcas un aktivitātes Kurzemes zvejniekciema pļavā: siena leļļu izgatavošana un dabas materiālu darbnīca, svilpaunieku darbnīcas, kokamatnieka „beku” darbnīca, jūras materiālu radošā darbnīcas, šaušana ar loku, vizināšanās zirga mugurā, VISC spēle „Vesels un drošs”, Rīgas pašvaldības policijas „Drošības spēle”

Kurzemes zvejniekciema pļavā veiklības atrakcija ar gardu balvu uzvarētājiem. Pāri purviem, pāri lejām - lēkšana pa koka cinīšiem, ripināšanās ar priedes bluķi, laipošana. Pliku peku teku taku -  Pelnrušķītes pazoļu taka; ejam ar ķekatām, resnās auklas labirints. Kustīgi un lustīgi - re, kur mana lidmašīna; uzmet maisiņu; noķer burkānu.

Muzeja sētās un mājās darbosies amatnieki: grozu pinējs „Ābolu” sētā, audēja „Lejasboļu” sētā, kalējs Mērsraga kalvē, bitenieks „Ārluiku” rijā, pinēja pie Vidzemes sētas pirtiņas, tāsenieks Latgales zemnieka sētā, podnieks Latgales podnieka sētā.

Ieeja Brīvdabas muzejā:  Brīvdabas iela 21. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 30.09.) 4.27 € pieaugušajiem, 2.85 € pensionāriem, 2.13 € studentiem, 1.42 € skolēniem, 8.54 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta.
Igors Ziemelis


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts