Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

05.10.2015

Speciālisti no “MICE & Business Travel” iepazīstas ar Latvijas piedāvājumu

Viesi atzīst: mūsu valsts viņiem ir sveša un pirmā tikšanās ar to būs nozīmīga turpmākajā darbā.
Lielākā daļa viesu Rīgā ieradās 30. septembrī – visvairāk no Nīderlandes, arī Vācijas un Zviedrijas. Kopumā 12 speciālistu no uzņēmumiem, kas organizē konferences, korporatīvos sarīkojumus, komandu saliedēšanas un citu veidu pasākumus.

Vairākums ciemiņu, kuri iepazīšanās vizītē Latvijā ieradās ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) gādību, iepriekš šeit nebija bijuši. Vienīgi Adriānam Deurlo (Adriaan Deurloo) no Nīderlandes uzņēmuma “Travel-events” šī esot otrā redzēšanās ar Latviju. Pēc ciemiņa vārdiem, viņam Latvija patīk, un, lai saprastu, kādus tūristus šurp vest, Adriānam Deurlo gribējies mūsu valsti iepazīt labāk.

Vairāki viesi, it īpaši - nīderlandieši, atklāti atzina, ka priekšstata par mūsu valsti vai nu nemaz nav bijis vai tas saistījies ar “padomiskumu”. Vienīgā žurnāliste ciemiņu vidū Elizabete Jambora (Elizabeth Jambor) no Nīderlandes pilsētas Utrehtas neslēpa: “Es gaidīju, ka šeit būs jūtama jūsu kādreizējā padomju piederība un liels krieviskums. Patiesībā tas, ko redzu, nemaz tāds nav.”

Žurnāliste, kas strādā nīderlandiešu lielākajā specializētajā konferenču tūrisma izdevumā “MICE & Business Travel”, gatavos publikāciju par Rīgu. Mūsu galvaspilsēta, cik nu izdevies to apskatīt, viņasprāt esot ļoti pievilcīga, zaļa. Attālumi ir tuvi, un ēdiens – ļoti garšīgs.

Žurnālistes viedoklim par ēdienu pilnīgā vienprātībā pievienojās pārējie ciemiņi. Vai tā būtu maltīte vairāk ar nacionālās virtuves ievirzi kā restorānā “Kungu rija”, vai vakariņas, piemēram, “Trīs pavāros”, viss tika novērtēts ar gardu muti un komplimentiem.

Vairākos citos jautājumos domas dalījās. Piemēram, nīderlandieši ar kritisku skatienu vērtēja mūsu jaunās bibliotēkas ēku. Artūrs Frīdrihs van der Mērs (Athur Friedrich van der Meer), kas specializējies medicīnas uzņēmumu sarīkojumu organizēšanā, sprieda, ka Rīga un jo sevišķi Vecrīga esot ļoti pievilcīga, bet bibliotēkas telpas ir aukstas un bez sirsnīguma, pati ēka – pārāk liela un “cik tā jūsu nodokļu maksātājiem izmaksāja?”.

Kopumā viesi ar redzēto bija apmierināti. Pirmajā dienā pēc ierašanās viņi ieskatījās Centrāltirgū, Spīķeros u. c. Vizītes otrās dienas pirmā puse tika veltīta Siguldai, kur ir daudz iespēju, piemēram, komandu saliedēšanas sarīkojumu organizēšanai. Viesi aplūkoja bobsleja trasi, kura šobrīd tiek gatavota sezonas sākšanai, Siguldas pils drupas ar viduslaiku noskaņu, Turaidas muzejrezervātu, kur katrs varēja sev izkalt laimes monētu, un mūsu izcilo vēja tuneli “Aerodium”.

Tā patiešām ir izcila atrakcija, kuru ciemiņi redzēja visiespaidīgākajā veidā. Brīdī, kad piestāja viesu busiņš, gaisā lidinājās drosmīgas jaunietes bez pieredzes, bet brīdi vēlāk – virtuozus trikus demonstrēja “Aerodium” meistars, kas dublējis Džekiju Čanu. Āāā! – ciemiņi skatījās un cieņa pret mūsu valsti izauga gluži vai acu priekšā.

Dienas otrajā pusē vizītes programmā, kura tapusi sadarbībā ar "MEET Rīga" un tūrisma firmu "Con-ex" bija gan vairāku viesnīcu un restorānu apmeklējums galvaspilsētā. Ciemiņiem Farmācijas muzejā tapa skaidrs arī, kas tas ir “Rīgas melnais balzams”. Inta Briede

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts