Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.01.2016

Šonedēļ atzīmē krievu degvīna dienu

Atzīmējot degvīna dzimšanas dienu šīs nedēļas nogalē, esam apkopojuši datus par vienu no zināmākajiem Latvijas eksporta zīmoliem - premiālo degvīnu “Stolichnaya®”, kas tiek  ražots tepat Latvijā un tirgots 150  pasaules valstīs. 

Pērn Latvijā saražoti vairāk nekā 25 miljoni litru degvīna “Stolichnaya® Pre-mium vodka”, kas ir trešais pārdotākais premiālais degvīns pasaulē un jau kopš 1948.gada tiek ražots Latvijā”, informē zīmola ražotājs AS “Latvijas balzams”.  

Kopumā pagājušajā gadā “Latvijas balzams” saražojis 30 miljonus 530 tūkstošus litru dažādu degvīnu, ieskaitot zīmolu “Stolichnaya”.  LB degvīnu klāstu šodien veido 19 degvīna zīmoli, vairāki no kuriem ir pieejami dažādas garšu variācijās.

Jāatzīmē, ka Latvijā ražotais un pasaulē augstu novērtētais zīmols “Stolichnaya” jeb “Stoli” ir arī visvairāk eksportētākais degvīns no Latvijas. Kopumā ik gadu pasaulē tiek pārdoti vairāk nekā 35 miljoni degvīna „Stolichnaya” pudeļu. Lielākie tā  noieta tirgi pasaulē ir ASV, Kanāda, Čīle, Austrija, Grieķija, Izraēla un Libāna.

Arī Latvijas tirgū zīmols „Stolichnaya” ierindojas starp pieciem pārdotākajiem premi-ālajiem degvīna zīmoliem pēc Nielsen datiem. 

Lai arī degvīnu pārdošanas dati pasaulē saglabā kritumu, tas joprojām ir un paliek pa-saulē pārdotākais alkoholiskais dzēriens. Kā liecina EUROSTAT dati, pēc eksportētā apjoma degvīns bijis visvairāk eksportētais alkoholiskais dzēriens no Latvijas 2014.gadā  un arī 2015.gada pirmajā pusgadā, atstājot aiz sevis viskiju un vīnus. 

Saskaņā ar VID Akcīzes pārvaldes datiem 2015.gada 11 mēnešos realizācijai Latvijā nodoti 956 125 dekalitri (DAL)  degvīna, kas ir gandrīz par 4% vairāk nekā 2014.gada attiecīgajā periodā. 

Uzziņai:
Šis nedēļas nogalē – 31.janvārī – pasaulē tiek atzīmēta degvīna diena. Tiek uzskatīts, ka šajā datumā 1865.gadā krievu zinātnieks Dmitrijs Mendeļejevs aizstāvēja savu di-sertāciju „Par spirta un ūdens savienošanu", nosakot ideālo ūdens un spirta proporciju, kad lika pamatu degvīna definīcijai.Dana Hasana

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 

  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts