Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

09.02.2012

Šogad Kurzeme piesaistīs tūristus ar KURZEMES ROMANTISKO VĪNA TŪRI

Šogad viens no atraktīvākajiem jaunumiem būs Kurzemes romantiskā vīna tūre. Līdz šim jau Latvijā bija zināmi atsevišķi vīndari, kas tūristiem piedāvā vīna degustācijas, kuras bija iekļautas lielāko Latvijas tūrisma firmu piedāvājumos kā gardēžu tūres. Šogad pēc Arta Gustovska idejas tiek pulcēti kopā visi labākie Kurzemes vīndari, lai veidotu vienotu Kurzemes piedāvājumu, apvienojot vīna darītavas vienotā tūrē, t.i. kas lokveidā sākot no Rīgas ved cauri Sabilei un Kuldīgai līdz Aizputei un Durbei, pa ceļam piestājot un nodegustējot vīnogu vīnu Drubazās, aveņu un upeņu vīnu Kuldīgā, ķiršu vīnu Padurē, ābolu vīnu Mazsālijās, utt.

Vīna ražotāju pārstāvji no visas Kurzemes arī lieliski papildinās jauno KTA preču zīmi „Ražots Kurzemē”. Balttour izstādes laikā vīna tūres tiks piedāvātas Latvijas un Baltijas valstu tūrisma firmām, lai vēl vairāk palielinātu tūristu apriti Kurzemes vīna darītavās.

Kurzemes romantiskajā vīna tūrē ir iekļautas sekojošas vīna darītavas un vietas: vīndara Andra Dzērves vīna darītava, Mārtiņa Barkāna vīna darītava, Kanādas vīndara Mārtiņa Vāgnera vīna darītava Alvila Elkšņa vīna darītava, Vara un Mārtiņa Santa vīna darītava, Durbes vīnu darītava, u.c.

Aicinām apmeklēt Kurzemes vīnu degustācijas Kurzemes stendā piektdien un sestdien Balttour izstādes laikā!

Artis Gustovskis
Kurzemes Tūrisma asociācija
29262583
kta@kuldiga.lv  Dodies Kurzemes romantiskajā vīna tūrē!

Jau vairākus gadus Sabilē notiek vīna svētki un Kuldīgā hercoga Jēkaba tirgus ar vīna degustācijām, bet šogad Kurzeme piedāvā veselu maršrutu - Kurzemes romantisko vīna tūri, kas paredzēta individuālajiem tūristiem un grupām un kas ved cauri visām romantiskajām Kurzemes mazpilsētām: Kandavai, Sabilei, Rendai, Kuldīgai, Aizputei, Durbei.

No Kurzemes vīnu vēstures lappusēm
Hercogs Jēkabs bija izveidojis vīnogu dārzus vīna ražošanai Abavas ielejas Dienvidu nogāzēs, sākot no Kandavas līdz Rendai, no kurienes vīnu ievedis un turējis Kuldīgas pils trijos vīna pagrabos. Laika gaitā vīnogas Abavas ielejā audzētas gandrīz pie katras mājas un vīnogu ražas novākšana atsevišķos miestos izveidojusies par nopietniem svētkiem. Vīns bijis labas kvalitātes, stiprs un paskābs. Arhīvos atrodami hercoga Jēkaba rīkojumi un sarakstīšanās vīna raudzēšanas lietās, no kurām zināms, ka vīna kokus Jēkabs iegādājies Reinas apgabalos Vācijā. Tieši tos pašus vīnogu stādus pērn no Reinas apgabaliem atvedis un Rendā iestādījis Kanādas vīndaris Mārtiņš Vāgners.

Sabile
Viesošanās pie vīndara Andra Dzērves Drubazās. Sabiles vīna kalna vīns
Sabiles Vīna kalns ir ierakstīts Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kopējā dārza platība – 1,5 ha. Te aug aptuveni 15 dažādu šķirņu vīnogulāju, - Veldze, Supaga, Sukribe, Sativa, Guna, Jodupe, Jadviga, Meda, Lauma, Zilga, u.c., pavisam kopā aptuveni 650 stādu. Pirms iebraukšanas Sabilē atrodas Andra un Smaidas Dzērves vīna darītava Drubazas, kur var nodegustēt Sabiles burvīgos vīnogu vīnus. Turpat ir arī botānikas un orhideju taka, kas piedāvā patīkamu pastaigu, sporta laukumus, peldēšanās un makšķerēšanas iespējas, kā arī vizināšanos ar trulīti pāri Abavai.
Informācijai:
Andris Dzērve, Drubazas
Tālr.+ 371 26473783
E-pasts: smaidadz@inbox.lv

Mārtiņa Barkāna ģimenes vīna darītava
Turpat netālu no Sabiles top vēl viens jauns vīnogu dārzs, kura saimnieks ir diplomēts dārzkopis Mārtiņš Barkāns. 2010.gadā te ir iestādīts pirmais lauks ar 3500 vīnogām. Saimniecība pakāpeniski paplašinās un bez vīnogām tiek audzēti arī rabarberi, ķirbji un citas kultūras. Mārtiņa ģimenes vīna darītava no 2011.gada piedāvā nobaudīt un iegādāties gan vīnogu (nelielā daudzumā), gan augļu vīnus.
Informācijai:
Priedes, Rinkule, Abavas pagasts, Talsu novads,
Tālr.+ 371 29553558
E-pasts: tic_sabile@inbox.lv

Renda
Hercoga Jēkaba Riesling vīns
Šī ir viena no hercoga Jēkaba vīna darītavu vietām Abavas ielejā. Ja paveiksies, te satiksiet Mārtiņu Vāgneru, kurš jau 30 gadus nodarbojas ar vīna ražošanu Kanādā, kurš brīvajā laikā pēta Hercoga Jēkaba vēsturi. Mārtiņš pirms diviem gadiem Vācijā iepirka 2900 vīnogu stādus, kuri iestādīti vīnogu laukā pie Rendas. No vīnogām, kas audzētas vēsos klimatiskajos apstākļos, iegūst izcilus vīnus ar augstu skābuma pakāpi un izsmalcinātu eleganci. Šiem vīniem parasti raksturīga svaigu augļu garšas buķete. Pateicoties Riesling specifiskajām īpašībām, no šīm ogām var ražot dažādus vīnus (gan ļoti saldus, gan ļoti sausus), tomēr izplatītākie ir sausie vai pussausie vīni.
Informācijai:
Valdis Bierands – Bierens,
Renda, Kuldīgas novads
Tālr.+ 371 29101649
tourinfo@kuldiga.lv

Kuldīga
Alvila Elkšņa aveņu un upeņu vīns
Alvila Elkšņa aveņu vīns izgatavots zemnieku saimniecībā Smilškalni, Kuldīgas novadā, no pašaudzētām ogām pielietojot dabīgo raudzēšanas procesu. Vīndaris jau kopš 1997.gada sācis nodarboties ar krūmogulāju, aveņu, kazeņu, upeņu  audzēšanu. Šobrīd ogu dārzi saimniecībā ierīkoti 5,7 ha platībā. Baudot šo izcilo deserta vīnu, kas darināts pēc 1890. gadā datētas receptes, jūs izgaršosiet krāšņu Kurzemes vasaras ogu buķeti ar sulīgu un izteiksmīgu vietējo aveņu aromātu, kas ļaus secināt, ka vīna oga var būt ne tikai vīnoga. Kuldīgā ar iepriekšēju pasūtījumu Kuldīgas vīnus var degustēt senās Kuldīgas pils pamatstāva velvētajā telpā, kur hercoga Jēkaba laikos bija pārtikas un vīna pagrabs.
Informācijai:
Alvils Elksnis, Smilškalni, Kuldīga
Tālr.+ 371 26796182,
E-pasts: alvils.elksnis@smilskalni.lv

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts