Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.05.2018

Skatu torņi, kur baudīt Latvijas skaistākās vietas

Līdz ar pavasara atnākšanu un gaidītajām svētku brīvdienām, aizvien vairāk pilsētnieku dodas dabā un no jauna atklāj skaistākās mūsu zemes ainavas. “Latvijas Meža dienu” rīkotāji un vēstneši iesaka brīvdienu maršrutos iekļaut kādu no koka skatu torņiem, kas celti gleznainākajās Latvijas mežu vietās.

Latvijas valsts mežos ikviens var apmeklēt koka skatu torņus, kas slejas līdz pat teju 40 metru augstumā un no putna lidojuma parāda daudzveidīgus Latvijas skatus. Turklāt šie skatu torņi gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem pieejami bez maksas. 

Ančupānu kalnu skatu tornis pie Rēzeknes
Visaugstākajā Ančupānu meža kalnā slejas 28.5 metru augsts skatu tornis. No tā paveras galvu reibinošs skats uz Rēzekni un pilsētas baznīcas torņiem, Jermolu un Odumovas mežu, tāpat arī visā krāšņumā atklājas Adamovas ezers un tā salas. 

Ūdrkalna skatu tornis pie “Spāres”
Netālu no Latvijas apceļotāju iecienītā atpūtas centra “Spāre”, Talsu pusē slejas mežiem klātais Ūdrkalns. Tā virsotnē izbūvēts 26 metrus augsts skatu tornis, no kura paveras skats uz Kurzemes mežiem, Usmas ezeru un leģendāro Moricsalu, Gulbju ezeru, no tā iespējams saskatīt Stendi, Mundigciemu un skaidrā laikā – arī Talsus. 

Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas Mammāmuntētiem.lv vadītāja un “Latvijas Meža dienu” vēstnese iesaka nebaidīties no iespaidīgā augstuma, bet uzkāpt līdz pat skatu torņa augšējai platformai: “Šogad maija brīvdienas pavadīsim Siguldas novada Morē, kur sakopjam un labiekārtojam savu zemes gabalu, mūsu ģimenes “simtgades projektu”. Apceļojot Latviju kopā ar ģimeni un draugiem,varu ieteikt Ūdrkalna skatu torni kā skaistu vietu, kur baudīt Kurzemes saullēktu vai saulrietu. Noteikti ir vērts sadūšoties un uzkāpt līdz pašam torņa galam, jo skats ir tiešām brīnišķīgs!”. 

Kamparkalna skatu tornis pie Talsiem
Pie Talsiem ir vēl viens elpu  aizraujošs Latvijas punkts – Kamparkalnā uzbūvēts 28 metrus augsts skatu tornis. No tā visos gadalaikos skatam paveras Talsu pakalnu ainavas, mežs un ezeri, kā arī tuvējie Kurzemes pagasti. 

LVM Kalsnavas arborētuma skatu tornis Madonas novadā
LVM Kalsnavas arborētumā 25 metru augstumā slejas koka un metāla konstrukciju tornis, no kurienes aplūkot visu arborētuma teritoriju tā krāšņumā, gan arī Vidzemes ainavu līdz pat Gaiziņkalnam. Šī ir īpaša vieta, kas Kalsnavas arborētuma apciemojumu padarīs par neaizmirstamu piedzīvojumu un atklās Latvijas valsts mežu zaļo pagalmu. 

Skatu torņu “karalis” Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē
Augstākais no Latvijas mežos pieejamajiem skatu torņiem teju 40 metru augstumā uzcelts vienā no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām – Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. No tā iespējams skatīt 1200 hektāru plašo dabas parka teritoriju un Pasaku pasauli, kā arī Tērvetes meža bagātības. 
Stāsta Anna Rozīte, radio ētera personība un “Latvijas Meža dienu” vēstnese: “Dzīvojot Rīgā, man ļoti patīk izstaigāt turpat esošā Mežaparka mežus, bet nevis tikai redzamo, publisko daļu, bet aizstaigāt dziļāk. Tur ir sajūta, ka esi kaut kur patālu no pilsētas. Ļoti jauka pastaigu vieta ir arī Ogres Zilie kalni. Ja sanāk kādas garākas brīvdienas, tad mūsu ģimenes ļoti iemīļota vieta ir Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē.”

Visiem meža draugiem ir iespēja maija nogalē, 25. un 26. maijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 iepazīt mežu un tā bagātības Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Tur jaunākajā parka daļā “Kurbada zeme” notiks Baltijā lielākais meža nozares pasākums – “Latvijas Meža dienas” ar vairāk nekā 50 meža izziņas darbnīcām un pieturām, kā arī ar plašu izklaides un atpūtas programmu skolēniem, ģimenēm un ikvienam interesentam. Plašāka informācija par pasākuma programmu un aktualitātēm pieejama šeit.

Agnese Ruberte

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts