Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.04.2022

SIXT 2021. gadā palielinājis apgrozījumu Baltijā par 21%SIXT, ilgtermiņa un īstermiņa auto nomas pakalpojumu sniedzējs Baltijā, turpinājis savu izaugsmi 2021. gadā, sasniedzot 37.8 miljoni eiro neto apgrozījumu, kas ir par 21% vairāk kā 2020. gadā. Koncerna konsolidētā peļņa pieaugusi par 49%, sasniedzot 2.4 miljonus eiro, kas ir par 787 tūkstošiem eiro lielāka kā 2020. gadā. Neraugoties uz COVID-19 atstāto ietekmi, uzņēmums veiksmīgi spējis pārorientēt esošos pakalpojumus un tos pielāgot tirgus izmaiņām, arvien vairāk fokusējoties uz vietējā tirgus korporatīvajiem klientiem un privātpersonām, būtiski samazinot atkarību no ienākošā tūrisma sektora, kas rezultējies uzņēmuma spējā 2021. gadā palielināt ienākumus visās pamatbiznesa pozīcijās. SIXT zīmolu Baltijā uz franšīzes līguma pamata pārstāv Latvijas kapitāla uzņēmums SIA Transporent.

SIXT Baltijā (SIA "Transporent" grupas uzņēmumi) ieņem vadošās tirgus pozīcijas pilna servisa auto līzinga, autoparku vadības pakalpojumu un īstermiņa auto nomas tirgū. Latvijā SIXT ir stabils tirgus līderis, kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā, uzņēmums turpina strauju izaugsmi īstermiņa un ilgtermiņa nomas segmentā, apkalpojot aizvien lielāku auto skaitu esošajiem klientiem un piesaistot jaunus klientus, veiksmīgi īstenojot pakalpojumu pārdošanu uzņēmumiem un piedaloties publiskajos iepirkumos. 2021. gadā SIXT Baltijā apkalpoja vairāk kā 6000 transporta līdzekļus.

2021. gadā SIXT Baltijā strādāja pie infrastruktūras uzlabošanas un procesu pilnveidošanas – veikti uzlabojumi iekšējo sistēmu darbībā, investēti papildus līdzekļi IT risinājumu īstenošanā -   izveidota SIXT Baltics Car Connect aplikācija auto nomas korporatīvajiem klientiem un vienota zvanu centra sistēma visā Baltijā, kā arī veikti vairāki uzlabojumi pakalpojumu apmaksas procesā. Attīstoties auto industrijai un mainoties klientu izvēles kritērijiem, SIXT auto parkā ir pieaudzis elektro un hibrīda auto īpatsvars, kā rezultātā, pēdējo divu gadu laikā, autoparka vidējais CO2 izmešu apjoms samazināts par 13% - no 135g/km 2019. gadā līdz 118g/km 2021. gadā (pēc NEDC standarta). 

Arnis Jaudzems, SIXT vadītājs Baltijas valstīs: “2021. gada rezultāti liecina, ka klienti turpina novērtēt SIXT sniegtos pakalpojumus un to priekšrocības savas uzņēmējdarbības attīstībai un optimizācijai. SIXT Latvijā joprojām saglabā tirgus līdera pozīcijas pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības tirgū, efektīvi un ātri optimizējot savus pakalpojumus atbilstoši tirgus pieprasījumam. Tas panākts pateicoties nostiprinātām ilgtermiņa attiecībām ar sadarbības partneriem, veiksmīgai pakalpojumu pārdošanai Latvijas uzņēmumiem un dalībai publiskajos iepirkumos, kā arī turpinot jaunu klientu piesaistes procesu. Neskatoties uz krīzi auto industrijas pusvadītāju segmentā, kas būtiski ietekmēja automašīnu piegādes laikus, SIXT operatīvi piedāvāja risinājumus klientiem –  esošo automašīnu lietošanas perioda pagarināšana, alternatīvu auto izvēle. 2022. gadā SIXT turpinās investēt elektro auto un to uzlādes infrastruktūras attīstībā, lai ne vien dotu ieguldījumu CO2 izmešu apjoma samazinājumā, bet arī palīdzētu būtiski mazināt atkarību no benzīna un dīzeļdegvielas patēriņa.”

Iepriekš sasniegtais ir drošs pamats turpmākai attīstībai un tirgus pozīciju nostiprināšanai. SIXT Baltijā turpina iesākto, tuvākajos gados fokusējoties uz līdera pozīciju saglabāšanu Latvijā pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības pakalpojumu tirgū, sniegto pakalpojumu digitalizāciju, jaunu produktu ieviešanu, finanšu stabilitātes nodrošināšanu, kā arī nemainīgi augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanu klientiem. 


Jau ziņots, ka kopš 2010. gada 21. jūnija koncerns ir SIXT Leasing, SIXT rent a car un SIXT limousine service franšīzes partneris Baltijas valstīs. SIA “Transporent” ir koncerna mātes sabiedrība, kam 100% pieder 5 meitas sabiedrības – SIA “Transporent auto noma” (Latvija), SIA “Transporent.com” (Latvija), SIA “Transporent property” (Latvija), OU “Transporent” (Igaunija) un UAB “Transporent” (Lietuva). 2021. gadā uzņēmumu grupa sasniedza 37.8 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, par 21% pārsniedzot 2020. gada līmeni. Grupas konsolidētā peļņa sasniedza 2.41 miljonus eiro. 

SIA Transporent sniedz pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības pakalpojumus Latvijā. SIA Transporent ir grupas uzņēmumu mātes sabiedrība. 2021. gadā uzņēmums sasniedza 19.9 miljonu eiro apgrozījumu, par 12% pārsniedzot 2020. gada apgrozījuma līmeni. Gads tika noslēgts ar 1.24 miljonu peļņu, kas pieaugusi par 19% attiecībā pret 2020. gadu. 

SIA Transporent auto noma sniedz īstermiņa autonomas (Sixt Rent a Car) un šofera pakalpojumus (Sixt Limousine Service) Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 3 miljonus eiro, par 46% pārsniedzot 2020. gada apgrozījuma līmeni. 2021. gads tika noslēgts ar 310 tūkstošu eiro pelņu, tādejādi pilnībā kompensējot iepriekšējā gada zaudējumus 50 tūkstoši eiro apmērā.

UAB Transporent sniedz īstermiņa auto nomas, pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības pakalpojumus Lietuvā, izmantojot SIXT zīmolu. 2021. gadā uzņēmums sasniedza 13 miljonu eiro apgrozījumu, par 34% pārsniedzot 2020. gada apgrozījuma līmeni. Gads tika noslēgts ar 691 tūkstošu eiro peļņu. 

OU Transporent sniedz īstermiņa auto nomas, pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības pakalpojumus Igaunijā, izmantojot SIXT zīmolu. 2021. gadā uzņēmuma apgrozījums pieauga par 19%, sasniedzot 2.8 miljonu eiro. 2021. gadā sasniegts pozitīvs rezultāts - 138 tūkstošu eiro peļņa. 

SIA Transporent.com SIXT grupas uzņēmumiem Latvijā un Baltijā sniedz autoparku vadības datu apstrādes un uzturēšanas, zvanu centra pakalpojumus. "Transporent.com" veic pakalpojumu pārdošanu ne tikai Latvijā, bet arī pakalpojumu eksportu uz citām Eiropas Savienības valstīm gan grupas, gan ārējiem klientiem. Kopējais pakalpojumu eksports ārpus Latvijas veido 33% no 2021. gada "Transporent.com" kopējā apgrozījuma. 2021. gadā uzņēmums sasniedza apgrozījumu 353 tūkstoši eiro apmērā, kas ir par 10% vairāk kā iepriekšējā gadā, un noslēdza 2021. gadu ar pozitīvu darbības rezultātu - peļņu 31 tūkstošu eiro apmērā. 


SIXT ir vadošais mobilitātes pakalpojumu sniedzējs Eiropā, kas dibināts 1912.gadā Minhenē, Vācijā. Šobrīd SIXT ir pieejams vairāk kā 100 pasaules valstīs, 2000 apkalpošanas vietās. SIXT sniedz auto nomas, auto koplietošanas, kopbraukšanas, auto abonēšanas, pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības pakalpojumus, būdams tehnoloģisko inovāciju līderis šajās sfērās.


2010. gadā autoparku vadības uzņēmums Transporent kļuva par SIXT rent a car un SIXT leasing franšīzes partneri Baltijas valstīs. Uzņēmums sniedz auto nomas un pilna servisa auto līzinga pakalpojumus, apkalpo un konsultē Baltijas lielāko uzņēmumu autoparkus, kā arī uzņēmumus ar nelielu automašīnu skaitu, kopā apkalpojot vairāk kā 6000 automašīnas. Īstermiņa auto nomā pieejamas vairāk kā 700 BMW, Audi, Lexus, Volkswagen, Toyota, Škoda, Opel un citu pasaules vadošo ražotāju automašīnas. Baltijā ir pieejami SIXT auto nomas biroji Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Tallinā, Tartu, Viļņā, Kauņā, Palangā un Klaipēdā, kā arī šo pilsētu lidostās. Vairāk par uzņēmumu: www.sixt.lv.Arnis Jaudzems 


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts