Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.11.2011

SIA „Latvijas piens” projekta attīstība norit pēc plāna

SIA „Latvijas piens” topošās piena pārstrādes rūpnīcas būvlaukumā Jelgavā ir pabeigta pamatu un ārējo inženiertīklu izbūve un uzsākti virszemes būvniecības darbi. Vienlaikus projekta attīstītāji – piensaimnieku kooperatīvi „Trikāta KS”, „Dzēse” un „Piena partneri KS” ir pieņēmuši lēmumu par SIA „Latvijas piens” pamatkapitāla palielināšanu līdz Ls 1 157 040.

SIA „Latvijas piens” valdes loceklis Raimonds Freimanis norāda, ka projekta attīstības gaita norit pēc plāna. R.Freimanis: „SIA „Latvijas piens” dalībnieki ir noslēguši pirmo pamatkapitāla palielināšanas kārtu. Līdz ar to patlaban apmaksātais pamatkapitāls ir reģistrēts Ls 506 160 apjomā. Ir reģistrēta nākamā pamatkapitāla palielināšanas kārta un paredzēts, ka šajā kārtā kopējais pamatkapitāla lielums sasniegs Ls 1 157 040. Visi trīs kooperatīvi precīzi pilda SIA „Latvijas piens” finansēšanas saistības, kas nodrošina projekta attīstību atbilstoši noteiktajiem termiņiem.”

SIA „Latvijas piens” tehniskais direktors Armands Lūsis informē, ka šobrīd SIA „Latvijas piens” rūpnīcas būvlaukumā ir pabeigti darbi pie pamatu un ārējo inženiertīklu izbūves (ūdens, kanalizācija, lietus ūdens kanalizācija, gāzes pievads). Ir noslēgts līgums par patstāvīgās elektrības pieslēgumu izbūvi (divas konteinertipa apakšstacijas un divi 10kV kabeļi no pieslēgumu vietām līdz jaunizbūvētajām apakšstacijām), ko plānots izbūvēt līdz gada beigām. Ir uzsākti sienu mūrēšanas, sienu paneļu montāžas darbi un kolonu montāža. Līdz gada beigām plānots izbūvēt sienas un uzlikt jumtu, kā arī pabeigt iekšējo komunikāciju izbūvi pirmajai kārtai. Visus celtniecības darbus plānots pabeigt līdz 2012.gada martam.

Šonedēļ SIA „Latvijas piens” pārstāvji tiksies ar visiem galveno tehnoloģisko iekārtu piegādātājiem no Šveices, Čehijas un Latvijas, ar kuriem pārrunās un saskaņos visas tehniskās nianses pirms iekārtu montāžas. Iekārtu montāžu plānots uzsākt 2012. gada sākumā.

Atgādināsim, ka SIA „Latvijas piens” īpašnieki ir kopskaitā 600 Latvijas zemnieki, kuri apvienojušies kooperatīvos „Trikāta KS”, „Dzēse” un „Piena partneri”. Jaunās piena pārstrādes projekta kopējās plānotās izmaksas ir 10,5 miljoni latu. No kopējās summas kredīts investīcijām ir aptuveni 6,5 miljoni latu, zemnieku pašu ieguldījums 1,275 miljoni latu un ES līdzfinansējums - 2 951 776,80 lati. Vienas dienas laikā rūpnīcā pārstrādās 250 tonnas piena un nodrošinās darbu apmēram 50 cilvēkiem pašā ražotnē.Iveta Tomsone,
SIA „Latvijas piens” un LPPKS „Trikāta KS”
Komunikāciju vadītāja

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts