Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.01.2017

Senā dzīvesveida skola “Vīns Eiropas galmos 15.-17.gadsimtā”

Sestdien, 21.janvārī, plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā norisināsies senā dzīvesveida skola par tēmu “Vīns Eiropas galmos 15.-17.gadsimtā”, kuras laikā apmeklētāji uzzinās par vīna kultūru Bauskas pils pastāvēšanas laikā. Pasākuma noslēgumā iespēja degustēt “Dūmiņu vīna darītava” vīnu un baudīt kafejnīcas “Pils Krogs” uzkodas.

Vīnkopības aizsākumi meklējami jau senajās kultūras zemēs - Mezopotāmijā, Ēģiptē, Grieķijā un Feniķijā. Milzīga ietekme vīnkopības attīstībā bija tieši Romas impērijai, kuras laikā vīnogu audzēšana izplatījās visā Eiropā un jau 3.gadsimtā pēc Kristus vīnkopību praktizēja no Atlantijas okeāna piekrastes līdz pat Donavas upes ielejai. Viduslaikos liela ietekme vīna kultūras attīstībā bija kristietībai, vīnam kļūstot par neatņemamu sastāvdaļu Svētajā vakarēdienā, kur vīns simbolizē Jēzus Kristus asinis. 

Par spīti salnām, laputu epidēmijas uzliesmojumiem, Osmaņu impērijas uzbrukumiem un Vidusjūras piekrastes pārņemšanai savā varā, Trīsdesmit gadu karam, vīnkopība Eiropā 16. un 17. gadsimtā pakāpeniski attīstījās un paplašinājās. Arī Kurzemes un Zemgales hercogistē vīns bija iecienīts un izsmalcināts dzēriens augstdzimušu personu vidū, ko importēja no Francijas, Spānijas, Reinas apgabala Vācijā, Portugāles un Kanāriju salām - vietām, kurās vīna tradīcijas kopšana ir saglabājusies līdz mūsdienām. 

Keramikas un stikla trauku ražošana bija cieši saistīta ar vīna kultūru un tās attīstību Eiropā. No bagātīgi rotātajām akmens masas krūkām pasniedza dzērienu, lejot to sudraba pokālos, apgleznotos stikla biķeros un smalkās glāzēs. Par aizgājušo laiku greznumu liecina Bauskas pilī arheoloģiskajos izrakumos atrastie vīna trauku fragmenti, ko pasākuma laikā apmeklētāji redzēs arī vizuālajā materiālā. 

Pasākuma noslēgumā apmeklētāji varēs piedalīties “Dūmiņu vīna darītava” vīnu degustācijā, kā arī nogaršot kafejnīcas “Pils Krogs” ēdienus, kas gatavoti pēc 15.-17. gadsimta receptēm. 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma. 

Biļetes cena: 4 EUR
Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.


  

Vēl ziņas

Veselīgas ēšanas pamatprincipi, kas noderēs ne tikai janvārī
Pavāru klubam jauns prezidens - Artūrs Arnicāns
Ko iegūst cilvēks un planēta, ceļot galdā tikai augu valsts produktus?
Mogotel atvēris savu pirmo viesnīcu Siguldā - Rixwell Segevold Hotel
Četri neparasti notikumi Valmiermuižā jeb kāpēc Valmiermuiža bija lepnāka par pašu Valmieru


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts