Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.04.2011

Saldus novada svētki un Saldumu svētki Saldū

Saldus novada svētki un Saldumu svētki Saldū
2011.gada 14.maijā notiks pirmie Saldus novada svētki. Tie tiks svinēti reizē ar tradicionālajiem Saldumu svētkiem, kas atklās jauno tūrisma un brīvdabas atpūtas sezonu.

Organizējot pirmos Saldus novada svētkus, tiek akcentēts novada ļaudīm būtiskais –svarīgi ir ne tikai veidot savu novadu, bet prast saskatīt un novērtēt arī iepriekšējo paaudžu veikumu. Būtiska ir vietējā patriotisma veidošana, pašapziņas un mīlestības vairošana, tāpēc Saldus novada svētku moto ir kādreizējā saldenieka, dzejnieka Māra Čaklā vārdi:

„Jāuzdiedzē ir gaisma
Mālā starp Skrundu un Zemgali”.

Gaisma ir enerģijas, iedvesmas, prieka, siltuma, laimes devēja. Gaisma ir dzīvības avots, tā nes pozitīvo enerģiju un spēku.

Katrā pagastā ir vietas, notikumi un cilvēki, kuri izstaro gaismu un pozitīvo enerģiju, tāpēc Saldus novada svētku programmas ietvaros Kalpaka laukumā tiks izstāstīti, izdziedāti, izdejoti pagastu „Gaismas stāsti”. Šie stāsti tiks turpināti svētku noslēguma koncertā - „Šai gaismas mirklī, ko par dzīvi sauc” Kalnsētas parkā. To veidot palīdzēs Saldus novada kori un kuplā dejotāju saime, sākot no pirmskolas mazajiem dejotājiem līdz senioriem. Koncertā piedalīsies pūtēju orķestri no Saldus, Latvijas Universitātes un Talsiem. Gaismas stāstu bagātināt palīdzēs novadnieks Andris Ērglis, Dūdumu ģimene, kas spilgti un profesionāli piedalījās LNT šovā „Dziedošās ģimenes”. Kopā ar Saldus novada ļaudīm būs arī dziedātājs Normunds Rutulis un šī gada jubilārs, maestro Raimonds Pauls.

Saldumu svētki
Saldumu svētki Saldū notiks jau piekto gadu. Tie pamatā ir svētki ģimenēm ar bērniem. Svētkos apmeklētājiem iespējams pašiem radoši darboties dažādās radošajās darbnīcās, piedalīties aizraujošās atrakcijās, kā arī iesaistīties izglītojošās un sportiskās aktivitātēs. Arī šogad plānots plašs bezmaksas aktivitāšu piedāvājums, lai piedalīties varētu iespējami vairāk ģimeņu.

Saldumu svētku pamatā ir ideja popularizēt Saldus novada „saldo tēlu” un īpašo piedāvājumu - „Saldumu tūre”. Svētku laikā apmeklētājiem tiek dota iespēja apskatīt un baudīt vienuviet visus „Saldumu un gardumu tūres” gardumus, novada lauku labumus, kā arī izmēģināt dažādus atpūtas piedāvājumus.

Atzīmējot tūrisma sezonas atklāšanu, plaši un atraktīvi tiek parādīts tūrisma un atpūtas piedāvājumu klāsts Saldus apkārtnē – svētkos ar savām aktivitātēm piedalās dažādi tūrisma uzņēmēji, tūrisma piedāvājumu veidotāji un amatnieki.

Laipni gaidīti amatnieki un vietējie ražotāji no tuvienes un tālienes!

Precīzāka svētku norise un organizatoru kontakti redzami pievienotajā svētku programmā.Tuvāka informācija – Saldus TIC, tel.63807443; 25479829


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts