Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.01.2019

Sākas ikgadējais muzikālais konkurss -Ineses Galantes talanti

Ineses Galantes fonds un Rietumu bankas labdarības fonds paziņo par ikgadējā klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa Ineses Galantes talanti atklāšanu. Piedalīties prestižajā konkursā aicināti Latvijas vokālisti un mūziķi, kas spēlē taustiņinstrumentus, stīgu, pūšaminstrumentus vai sitaminstrumentus. Video pieteikumi un anketas jāiesniedz konkursa oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv līdz 10.martam. Pieteikumus var iesniegt arī iepriekšējo gadu konkursu laureāti un dalībnieki. Piedalīšanās ir bez maksas. 

Konkurss notiks divās kārtās:pirmajā kārtā žūrija vērtēs dalībnieku video pieteikumus – tieši šis formāts noteiks, kuri izpildītāji iekļūs finālā un cīnīsies par konkursa balvām. Konkursa finālisti tiks paziņoti 25.martā. No 1.aprīļa projekta oficiālajā vietnē sāksies publikas balsojums, kas noteikt uzvarētāju nominācijā Publikas simpātija. Konkursa otrais, noslēguma posms un laureātu apbalvošana notiks 12.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 

Tradicionāli projektu atbalsta Rietumu bankas labdarības fonds. Pateicoties ražīgai konkursa patroneses, pasaulē populārās operdziedātājas Ineses Galantes un fonda valdes priekšsēdētājas Ingas Šīnas sadarbībai, konkurss Latvijai un pasaulei atklājis neskaitāmus spilgtus un talantīgus māksliniekus. 

Viņu vidū vijolniece Sabīna Sergejeva, kura kopā ar kvartetu veiksmīgi uzstājās Londonas Barbican ConcertHall, saksofonists Aigars Raumanis, European Saxophone Forum 2018 GRAND PRIX,JVLMA un LMT galvenās balvas (2018) ieguvējs, vokāliste Marlēna Keine, kura jaunajā sezonā Latvijas Nacionālajā operā dziedās galveno lomu Pučīni operāBohēma, un daudzi citi. 

Konkurss Ineses Galantes talanti notiek ciešā sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējiem. Projekta organizatori ir izvirzījuši šādus mērķus: atklāt talantīgus jaunos izpildītājmāksliniekus, veicināt bērnu un jauniešu interesi par klasisko mūziku, atbalstīt jauno mūziķu profesionālo darbību, nodrošināt praktisku skatuves pieredzi, kā arī motivēt tos turpināt mācības izvēlētajā muzikālajā virzienā. 

Jau sešus gadus organizatoru komanda veiksmīgi paveic šos darbus: katru gadu konkursā piedalās līdz 300 jauno izpildītāju, aptuveni 70 000 klausītāju visā pasaulē tiešsaistē balso par saviem favorītiem, bet konkursa laureāti iekaro pasaules skatuves. 

Konkursa Ineses Galantes talanti 2019 žūrijā darbosies pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: konkursa patronese Inese Galante, Toms Ostrovskis, Sergejs Jēgers, Dagnija Staķe, Andris Vecumnieks, Terēza Zīberte - Ījaba, Uldis Zilberts.

“Konkurss man ir viens no visgaidītākajiem notikumiem. Tas ir liels prieks – iepazīties ar jauniem, talantīgiem un ambicioziem mūziķiem un viņu daiļradi. Gribu novēlēt visiem dalībniekiem veiksmi un atgādināt, ka mūsu žūrija vērtē ne tikai izpildījuma tehniku un vokālos dotumus, bet arī artistiskumu, skatuves tēlu, izvēlēto repertuāru un izpildītā skaņdarba interpretāciju. Mēs gaidām jūs, talanti!” konkursa dalībniekiem veiksmi novēl Inese Galante.

Konkursa laureāti katrā kategorijā saņem naudas balvas: 200 eiro (1.vieta), 150 eiro (2.vieta) un 100 eiro (3.vieta), kā arī mācību stipendiju 500 eiro apmērā katram laureātam. 

Tāpat naudas balvu 100 eiro apmērā saņem 1. un 2.vietas ieguvēju pedagogi. Līdztekus balvām un stipendijām uzvarētāji saņems uzaicinājumu piedalīties vienā no Latvijas visnozīmīgākajiem muzikālajiem pasākumiem – festivālāSummertime – aicina Inese Galante Dzintaru koncertzālē, kas šogad svin 15 gadu jubileju. 

Plašāk par konkursa noteikumiem var lasīt oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv

Aktuālajai informācijai sekojiet konkursa oficiālajās lapās sociālajos tīklos:
Facebook https://www.facebook.com/InesesGalantesTalanti/


Toms Ostrovskis

Galerija

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts