Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.09.2018

Rucavas baltais sviests reģistrēts kā AĢIN

Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu ierakstīt produktu Rucavas baltais sviests Aizsargāto cilmes vietas nosaukumu un aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā. Eiropas Savienībā šobrīd ir reģistrētas vairāk nekā 700 aizsargātās ģeogrāfiskās izcelsmes norādes.

Aizsargātā ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (AĢIN) ir nosaukums, kas identificē produktu, kura izcelsme ir reģionā vai valstī, vai konkrētā vietā. Konkrētā produkta kvalitāte, reputācija vai cita īpašība ir galvenokārt saistāma ar tā ģeogrāfisko izcelsmi, kā arī vismaz viens ražošanas posms notiek definētajā ģeogrāfiskajā apgabalā. Produkta Rucavas baltais sviests ražošana, iepakošana un marķēšana notiek noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā – Rucavas novadā.

Pieteikumu AĢIN Rucavas baltais sviests reģistrācijai Pārtikas un veterinārais dienests saņēma 2015.gada 13.novembrī un 2016.gada 18.martā šo pieteikumu nosūtīja Eiropas Komisijai tālākai izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai.

AĢIN Rucavas baltais sviests ir sviests, kura gatavošanas procesā netiek atdalītas piena sūkalas. Ražošana notiek mājsaimniecības apstākļos pēc tradicionālas metodes. Pamatu saiknei ar ģeogrāfisko apgabalu veido senās vēsturiskās tradīcijas, pagatavošanas metodes un reputācija konkrētajā apgabalā. Rucavas balto sviestu mājsaimniecībās gatavo jau kopš 20. gs. sākuma. Tā gatavošanas receptes ir nodotas no paaudzes paaudzē.

PVD vēlas vērst uzņēmēju uzmanību, ka produkts var tikt marķēts ar norādi Rucavas baltais sviests, ja produkta ražošana notiek Rucavas novadā atbilstoši specifikācijai. Jebkura fiziska vai juridiska persona, kas Latvijā vēlas ražot produktu, kura nosaukums iekļauts Aizsargāto cilmes vietas nosaukumu un aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā, iesniedz iesniegumu PVD. PVD 10 darbdienu laikā pēc šāda iesnieguma saņemšanas to izskata, un ar personu vienojas par veicamās pārbaudes laiku.

Produkta Rucavas baltais sviests specifikācija ir publiski pieejama gan PVD mājaslapas www.pvd.gov.lv sadaļā Pārtikas uzraudzība > Lauksaimniecības un pārtikas produktu norāžu reģistrācija, gan arī Eiropas Komisijas mājaslapā publicētajā datubāzē - “DOOR” ("Database Of Origin & Registration"), kura ir pieejama šeit.

PVD ne retāk kā reizi gadā pārbauda grupas dalībnieka produktu atbilstību specifikācijai. Reģistrētie nosaukumi tiek aizsargāti pret jebkādu reģistrēta nosaukuma tiešu vai netiešu komerciālu izmantošanu produktiem, uz kuriem reģistrācija neattiecas.

Avots: PVD

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts