Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.06.2014

Rožu svētki Tukumā

Šovasar, jau ceturto reizi Tukumā tiks svinēti Rožu svētki. Šogad tie norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam. Svētku tēma ir saistīta ar skaitli – 4. Šis skaitlis ir īpašs ar to, ka Rožu svētki Tukumā notiks jau ceturto reizi un tie ilgs četru dienu garumā, norisināsies četrās vietās un, protams, arī svētku dalībnieki un apmeklētāji ieradīsies no visām četrām debespusēm.

Rožu svētku pasākumi šogad norisināsies ne vien Tukuma pilsētā, bet arī ārpus pilsētas: Pūres pagastā, Slampes pagasta Ozolnieku ciemā un rožaudzētavā „Rozītes” Sēmes pagastā, kā arī Jaunmoku pilī. Pilsētā tiks apdzīvots Tukuma centrs – Brīvības laukums, Harmonijas iela, Talsu iela, Pils iela un Durbes estrāde.

Rožu svētki iesāksies jau ceturtdien 3. jūlijā pulksten 13.00 ar radošo meistarklasi bērniem Tukuma Brīvības laukumā un ar vokālās grupas „Anima Solla” koncertu pulksten 20.00 Ozolnieku ciemā, Slampes pagastā.
Piektdien 4. jūlijā prieku un iedvesmu smelties aicina rožu kolekciju dārza „Rozītes” saimnieki Daila un Bruno Trubiņi Sēmes pagastā. Taču vakaru noslēgt aicinām Durbes estrādē Tukumā, kur no pulksten 21.00 norisināsies Pasaules koru olimpiādes ieskaņu koncerts, bet no pulksten 23.00 uz deju tūri aicinās brāļi Auzāni.

Sestdiena, kā jau ierasts, pati pasākumiem raibākā un piepildītākā diena. Visas dienas garumā tiks veidots lielais Rožu vainags, kur savu rozi aicināts iespraust ikviens Rožu svētku apmeklētājs. Dejos un dziedās vietējie un ārvalstu viesi, koncertēs Ivo Fomins, kā arī grupas „Putni bez spārniem”, „Biga Al & The Jockers” un „Rīgas Viļņi”. Darbosies mākslinieku iela, kurā būs iespējams radoši padarboties un apskatīt gleznu izstādes „Rožu iela” un „Sieviete - Roze”. Tukuma kultūras namā no pulksten 12.00 būs skatāma floristu darbu izstāde „Baltie mirkļi” un visas dienas garumā Pils ielā būs skatāmi Rožu balkoni, kā arī daudz citu pasākumu citviet pilsētā, to skaitā arī Motokrosa turnīra 6.posms „Tukuma rožu kauss” Melnezera trasē.
Pasākumi sestdien norisināsies arī ārpus pilsētas robežām. Pūrē no pulksten 15.00 tiks svinētas Rožu kāzas. Sēmes pagastā Rožu kolekcijas dārzā no pulksten 11.00 notiks seminārs „Rožu ziedu krāšņums mūsu dārzos”, pulksten 13.00 notiks tikšanās ar dzejnieka Imanta ziedoņa draugiem un daiļrades cienītājiem, lai kopīgi atklātu rožu dobi, kura ir kā veltījums Imantam Ziedonim. Bērnu teātris „Knifiņš” dārzā izspēlēs „Krāsainās pasakas”, savukārt par muzikālo baudījumu rūpēsies saksofonists Vilnis Prancāns. Pulksten 18.00 līnijdejas kantri skaņās ar dziedātāju Linitu Mediņu.

Savukārt svētdien norisināsies Tukuma Motokluba krosa moto tehnikas apskate, „Tukuma cālis 2014” laureātu koncerts, mazuļu ātrrāpošanas sacensības „Rožu pumpuriņš”, trakais nobrauciens „Rožu vāgis” un vietējo grupu koncerts „Tukuma rožu ritmi”. Rožu kolekcijas dārzā „Rozītes” notiks koncerts „Kā lai šodien vienaldzīgi klusē, ja visapkārt rozes zied”, kā arī tikšanās ar aktieri Andri Bērziņu koncertuzvedumā „Par Ziedoni, Ziediem, Mīlestību”.

Jaunmoku pilī, svētdien, visas dienas garumā norisināsies 7. Dārza svētki un J.S. Baha mūzikas festivāla vasaras koncerts „Laiks svinēt! DZĪVI.”, kurš mūs priecēs ar tādiem mūziķiem kā Raimonds Tiguls, grupu „E.D.E.N.” no Zviedrijas un jaukto kori „Sola”. Norisināsies arī radošās darbnīcas un tirgošanās.

Jāpiemin arī, ka sākot ar ceturtdienu Tukuma kafejnīcās būs baudāms Tukuma Rožu kokteilis, kurš pēc šiem svētkiem tiks ieviests Tukuma kafejnīcu un bāru dzērienkartēs.


Aija Neilande

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts