Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

08.08.2016

Rīgas svētki no 12. līdz 14. augustam

No 12. līdz 14. augustam Rīgā norisināsies pilsētas svētki, kas šogad būs veltīti kino tēmai. Svētku tēma izvēlēta, lai atgādinātu par pirmo kino seansu Rīgā, kas notika pirms 120 gadiem, un paraudzītos uz Rīgu kā kino cienītāju, kino veidotāju un kino rādītāju pilsētu.

Rīgas svētku laikā trīs dienu garumā pilsētas ielās, skvēros, parkos un laukumos apmeklētāji varēs baudīt krāšņu  un daudzveidīgu vizuālo un muzikālo programmu. Rīdzinieki un pilsētas viesi „Rīgas kino muzejā”, kinoteātrī „Splendid Palace” un daudzviet citur varēs iepazīties ar Rīgas kino vēsturi, šeit uzņemtajām kinofilmām, izsekot kino uzņemšanas un izrādīšanas procesam no tā pirmsākumiem Rīgā līdz pat mūsdienām.

Rīgas svētki tiks atklāti piektdien, 12. augustā. Par godu pirmajam kinoseansam Rīgā 1896. gada 28. maijā Līvu laukumā tiks atvērta piemiņas zīme, bet Vērmanes dārzā, atskaņojot Čārlija Čaplina, Oskara Stroka, Īzaka Dunajevska un Jāņa Kalniņa filmu mūziku, populāras itāļu un franču kino melodijas, svētku ieskaņas koncertā „Saklausi kino!” muzicēs orķestris „Rīga”, solisti un grupa „Jumprava”. Grīziņkalna apkārtnē varēs baudīt grupas „Menuets” koncertu un kino pikniku ar režisora Rozes Stiebras un Rolanda Kalniņa piedalīšanos, kā arī noskatīties R. Kalniņa mākslas filmu „Elpojiet dziļi”.  

Sestdien, 13. augustā, 11. novembra krastmalā visas dienas garumā norisināsies koncertprogramma, kurā piedalīsies tādas pašmāju grupas kā „Pērkonvīri”, „Zāle”, „DaGamba”, „Bunch of Gentlemen” un „Limonāde”. Skatītāju nervus kutinās avio meistaru triki virs Daugavas akvatorija un motociklistu dragreiss „Rīgas kauss 2016”, kā arī vertikālo sienas dejotāju „IL Posto” (Itālija) priekšnesums. Ikvienam būs iespēja klātienē piedalīties īsta kino filmēšanas procesā multimediālā projektā „Taisām kino”. Savukārt pie Akmens tilta darbosies Latvijas zemnieku un amatnieku tirdziņš.

Vakara kulminācija būs lielkoncerts „Kino gars”. Diriģenta Romāna Vanaga vadībā skanēs populāra ārzemju un latviešu kinomūzika solistu Ievas Kerēvicas, Annijas Putniņas, Gintas Krievkalnas, Daumanta Kalniņa, Andra Ērgļa, Ralfa Eilanda, Jāņa Bukuma, Initas Āboliņas, Oskara Petrauska un Rīgas kamerkora „Ave Sol” priekšnesumā. Koncerta noslēgumā varēs vērot krāšņu svētku uguņošanu.


Rīgas svētku pēdējā diena – svētdiena, 14. augusts – būs veltīta izcilam, neaizmirstamam un ļoti iemīļotam latviešu kino. 11. novembra krastmala tiks pārvērsta par lielāko brīvdabas kinoteātri Rīgā ar 10 000 skatītāju vietām, kur rādīs mūsu kino labāko kadru izlasi.

Savukārt Vērmanes dārza estrādes programmā abas svētku dienas ikvienam būs iespēja izzināt kino žanru dažādību daudzveidīgos koncertos bērniem, iepazīstot viduslaiku filmu noskaņu mūziku baltkrievu grupas „Stary Olsa” izpildījumā, dziedāt līdzi solistiem, kuri izpildīs pazīstamākās latviešu kino dziesmas, piedzīvot atraktīvus muzikālus brīžus Latvijas Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra, čellista Valtera Pūces un mūziķa Ralfa Eilanda sniegumā.


Tāpat visas dienas garumā Vērmanes dārzā ikviens varēs piedalīties dažādas atrakcijās un radošās darbnīcās, kā arī vērot Rīgas sadraudzības pilsētas Prāgas cirka mākslinieku trupas  „Long Vehicle Circus” priekšnesumus.

Jau tradicionāli Rīgas svētku daudzveidīgo programmu bagātinās „Ostas svētki” ar karnevāliskām ūdens velosipēdu sacensībām „Kanāla regate 2016”, diennakts basketbola turnīru „Krastu mačs” un „Ielu mūzikas dienu”. Laukumā pie Rīgas Sv. Pētera baznīcas kā allaž valdīs senās, viduslaiku Rīgas atmosfēra – notiks bruņinieku turnīri, tiks dejotas viduslaiku dejas, rīdzinieki un svētku viesi varēs uzzināt par viduslaiku modi, tērpu nēsāšanas paradumiem, rotām un bruņojumu, bet Alberta ielā varēsim iepazīt jūgendstila perioda kino atmosfēru un sekot līdzi tā uzņemšanas procesam.

Savukārt Kronvalda parkā norisināsies pašdarināto, kino iedvesmoto braucamrīku festivāls „Nissan Norde Cartoon rallijs”, bet Spīķeru kvartāls pārvērtīsies par „Rīgas svētku restorānu”, kur iecienītākās kafejnīcas un restorāni Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus iepazīstinās ar sezonālajiem ēdieniem, kas pagatavoti no vietējiem  produktiem, kā arī sniegs ieskatu „Street Food” garšu pasaulē.

Rīga šogad atzīmēs 815. jubileju.

Ar svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv (no 13. jūlija). 

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts