Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

27.07.2017

Rīgas restorānu īpašnieki sašutuši par valsts nodokļu politiku

2017.gada 19.jūlijā 30 sabiedriskās ēdināšanas pārstāvji, tajā skaitā restorānu: “Pagalms”,“Trīs pavāri”, “Madam Brioš”, “Orizzonte”, “Golden Coffee” u.c. nosūtīja kopīgu vēstuli Saeimai ar lūgumu grozīt PVN likuma 42.pantu un papildināt to ar punktu par samazinātās PVN likmes piemērošanu ēdināšanas pakalpojumiem, izņemot alkoholisko dzērienu pārdošanu. 

Kā argumentu minot, ka PVN likmes samazināšana viesmīlības jomā spēs ievērojami stiprināt nozari, palielinās nodarbinātību un piesaistīs papildus investīcijas. 

Pamatojoties uz šo vēstuli, tika sagatavots priekšlikums par minēto grozījumu ieviešanu un iesniegts balsojumam Budžeta un Finanšu komisijas sēdē. Trešdien, 26.jūlijā komisija nobalsoja pret šiem grozījumiem. 

“Šāda uzņēmēju interešu ignorēšana var radīt negatīvas sekas investīciju klimatam valstī, - paziņoja Siranuša Giričeva, kompānijas “Noema” vadītāja, zīmola “Madam Brioš” īpašniece. - Mēs strādājam Latvijā kopš 2013. gada. Par šo laiku mēs izveidojām sešus pastāvīgus un divus sezonas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus Rīgā un Jūrmalā, kas atkarībā no sezonas piedāvā no 150 līdz 250 darba vietas, vienlaikus nodokļu atskaitījumi ir aptuveni 700 000,00 eiro gadā. 

Kā ārzemju investori, kuri vēlas darboties caurspīdīgi, mēs strādājam atbilstoši visām Latvijas nodokļu likumdošanas prasībām. Diemžēl, pašreizējā nodokļa likme noved pie zaudējumiem. Mūsu lūgumu par nodokļa samazināšanu atstāja bez uzmanības. Esošajā situācijā runāt par uzņēmējdarbības attīstību valstī nav iespējams, ja tas tā turpināsies, mūsu investori var izlemt neturpināt attīstīt darbību Latvijā, saglabājot tikai uzņēmumus Jūrmalā un pārtraucot darbību Rīgā.” - piebilst Siranuša Giričeva.

17 no 28 Eiropas valstīm ir ievesta pazemināta PVN likme viesmīlības nozarē, un tasir pozitīviietekmējis nodokļu budžetus. 2010.gadā pēc PVN nodokļa likmes samazināšanas izmitināšanas pakalpojumujomā tikanovērotas pozitīvas tendences: investīciju pieaugums jaunu viesnīcu celtniecībā, papildus darba vietas, tūristu skaita palielināšanās, un rezultātā - Valsts budžets saņēma papildus līdzekļus nodokļu veidā. Restorāni ir spējīgi sasniegt tādu pašu efektu, jo tie ir būtiska un neatņemamatūrisma nozares daļa.

 Natālija Lipgardte  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts