Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

31.01.2011

Rīgas pārstāvji piedalījās „Dèlice” rīcības komitejas sanāksmēs


No 24. līdz 26.janvārim Lionā (Francija) notika Pasaules gastronomijas pilsētu apvienības „Dèlice” un vadības rīcības komitejas sanāksmes, kas tika rīkotas līdztekus Eiropā nozīmīgākajam viesmīlības un restorānu industrijas forumam SIRHA.

Rīgu „Dèlice” pasākumos pārstāvēja Rīgas domes Ārlietu pārvaldes darbinieki, kā arī Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste un Latvijas Pavāru kluba valdes locekle, viesnīcas „Tallink” restorāna šefpavāre Svetlana Riškova.

Apvienības sanāksmē dalībnieki diskutēja par kvalitatīva uztura popularizēšanu un patērētāju pieprasījuma veidošanu, jauno pavāru izglītības un pieredzes apmaiņas iespējām starp dalībpilsētām, kā arī kopējiem pasākumiem. Tika nolemts 2012.gada februārī visās „Dèlice” pilsētās vienlaikus organizēt Restorānu nedēļu, kuras laikā restorāni piedāvās īpašu ēdienkarti par samazinātu cenu, popularizējot vietējo produktu izmantošanu un augstvērtīgu uzturu. Sanāksmes dalībnieki vienojās arī par projekta sagatavošanu Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai, lai veicinātu jauno pavāru mobilitāti un iespējas stažēties pie atzītiem pavārmākslas meistariem Eiropas restorānos.

„Dèlice” apvienības sanāksmes dalībnieki apmeklēja SIRHA forumu, kur notika arī „Dèlice” prezentācija un apaļā galda diskusija, kā arī varēja vērot pasaulē slavenāko šefpavāru olimpiādi – Bocuse d’Or konkursu.

„Rīgas kā tūristiem atraktīvas pilsētas veidošana un popularizēšana ir viena no  pašvaldības prioritātēm. Kvalitatīvs restorānu ēdienkartes piedāvājums un nacionālā kulinārijas mantojuma popularizēšana kalpo kā nozīmīgs instruments tūristu piesaistei  un veicina mazo uzņēmējdarbību,” uzsver Baiba Buka-Vaivade, Ārlietu pārvaldes direktore. „Līdzdalība „Dèlice” dod iespēju popularizēt Rīgu kā  interesantu, savdabīgu un līdzvērtīgu partneri iecienītiem tūrisma galamērķiem, un apmainīties ar vērtīgu pieredzi.”

Pasaules gastronomijas pilsētu apvienību „Dèlice” veido 18 pilsētas – Barselona (Spānija), Birmingema (Lielbritānija), Brisele (Beļģija), Čikāga (ASV), Dženova (Itālija), Gēteborga (Zviedrija), Guandžou (Ķīna), Helsinki (Somija), Leipciga (Vācija), Lozanna (Šveice), Lima (Peru), Liona (Francija), Madride (Spānija), Monreāla (Kanāda), Osaka (Japāna), Rabata (Maroka), Rīga, Stavangera (Norvēģija). 2009.gada septembrī Rīgā notika „Dèlice” ģenerālā asambleja, bet 2010.gadā Rīga tika ievēlēta apvienības Rīcības komitejā. 

B.Buka-Vaivade,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts