Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

31.10.2016

“Rīgas Melnā Balzama” kokteilis atnes uzvaru Pasaules bārmeņu čempionātā

Pirmo reizi pasaules prestižākajā bārmeņu čempionātā “IBA World Cocktail Championship 2016” ar “Rīgas Melnā Balzama” kokteili “Ura-nage” kategorijā “Bartenders Choice’’ 1. vietu ieguvis serbu bārmenis Milošs Janoševičs (Miloš Janošević, attēlā). Bārmeņu prestižākās sacensības šogad notika Tokijā, Japānā.

“Rīgas Melnā Balzama” kokteilis “Ura-nage” Milošam Janoševičam atnesa uzvarētāja laurus prestižajā kategorijā “Bartenders Choice’’ un superfinālā ļāva ierindoties ceturtajā vietā starp šī gada pasaules labākajiem bārmeņiem. Starp sešām konkursa kategorijām “Bartenders Choice’’ izceļas ar to, ka kokteiļa sastāvā drīkst būt mājās pagatavota sastāvdaļa. “Ura-nage” kokteiļa sastāvā ir “Rīgas Melnais Balzams”, “Jim Beam White Label” viskijs, “Marie Brizard Crème de Mûre” liķieris, svaigas ananāsu un laima sulas, kā arī mājās pagatavotā sastāvdaļa – aveņu liķieris. Kokteiļa nosaukums “Ura-nage” dots par godu vienam no sarežģītākajiem džudo paņēmieniem. 

“Rīgas Melnais Balzams” kopš 2016. gada ir viens no IBA (International Bartenders Association) oficiālajiem zīmoliem. Līdz ar to “Rīgas Melnais Balzams” un “Rīgas Melnais Balzams Upeņu” šogad pirmo reizi tika izmantots Pasaules bārmeņu čempionāta finālā, un to savu oriģinālo kokteiļu pagatavošanai izvēlējās 4 dalībnieki.   Bez kategorijas uzvarētāja, serba Miloša Janoševiča, “Rīgas Melno Balzamu” izmantoja arī bulgārs Vasils Koļevs (Vasil Kolev), zviedrs Kristofers Gurovs Lundkvists (Christoffer Gürow Lundkvist) un latvietis Romans Kovaļenoks. 

“IBA World Cocktail Championship ir kā bārmeņu olimpiskās spēles, tādēļ jo īpaši milzīgs prieks un lepnums, ka “Rīgas Melnā Balzama” produkti beidzot ir nonākuši pasaules bārmeņu elites rokās. Jo īpašs gandarījums, ka arī viena uzvarētāja receptē tika izmantots mūsu unikālais dzēriens, kas parāda tā izcilību tik augstā mērogā,” komentē Latvijas Bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms. 

“IBA World Cocktail Championship 2016’’ no 16. līdz 21. oktobrim norisinājās Japānas galvaspilsētā Tokijā, un tajā piedalījās vairāk nekā 100 atlasi izgājušo elites bārmeņu no vairāk nekā 65 pasaules valstīm. 


Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts